romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Lejla Abbasová odpovídala na otázky čtenářů Romea.cz on-line

Praha, 27.10.2009 13:26, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Server Romea.cz připravil na úterý 27.10.2009 od 11:00 další on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídala Lejla Abbasová, modelka, moderátorka, zpěvačka, tanečnice, zakladatelka nadačního fondu Asante Kenya a Projektu Medela, poradkyně a tisková mluvčí ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ NALEZNETE ZDE

Lejla Abbasová odpovídala v úterý 27. 10. 2009 od 11:00

Lejla Abbasová se narodila v den svátku zamilovaných roku 1980. Je dcerou Súdánce a Češky. Moderovat začala v 18-ti letech. Prošla několika televizemi mezi které například patří: Galaxie, TV 3, Óčko a Česká televize. Známe ji také jako moderátorku noční reality show Big Brother pro televizi Nova. Lejla má ovšem bohaté zkušenosti i s moderováním společenských večírků, programů pro děti a sportovních akcí. Svého času pracovala jako tisková mluvčí Ligy etnických menšin v České republice. Od roku 2001 vykonávala profesi koordinátorky adopce na dálku. Roku 2006 založila nadační fond Asante Kenya, jehož součástí je i Projekt Medela. Ty jsou zaměřeny na podporu edukačních projektů v Keni a pomoc dětem v těžkých životních situacích po celém světě. V současné době pracuje jako mluvčí a poradkyně ministra Michaela Kocába.

Přečteno: 4621x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-line, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo