romea - logo
25. ledna 2020 (sobota)
svátek má Miloš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Maďarský Jobbik chce zavádět cenzuru. Za propagaci homosexuality 8 let vězení

Budapešť, 12.4.2012 9:58, (ROMEA)

Poslanci z maďarské ultrapravicové strany Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik) chtějí v zemi zavést zákaz "propagace sexuálních deviací". Jejich návrh se týká pedofilie, ale i homosexuality nebo transvestitismu, napsala dnes agentura MTI.

Jobbik chce změnit několik zákonů tak, aby byla zajištěna ochrana "veřejné morálky a duševního zdraví mladé generace", řekl poslanec za tuto stranu Ádám Mirkóczki. Zakázány by podle něho měly být reklamy nebo programy v médiích, které by ukazovaly homosexualitu nebo pedofilii jako společensky přijatelné a následováníhodné chování. Za porušení těchto předpisů by hrozilo až osm let vězení.

Maďarští aktivisté zasazující se za práva sexuálních menšin proti legislativnímu návrhu Jobbiku protestují a vyzvaly ostatní strany, aby se jím v parlamentu odmítly vůbec zabývat. Levicová Demokratická koalice označila nápad poslanců z Jobbiku za "ubohý a ostudný".

Strana Jobbik ve volbách v roce 2010 získala 17 procent hlasů a je druhým největším opozičním uskupením v maďarském parlamentu. Svůj program zakládá na krajním nacionalismu, antisemitismu a útočí na Romy.

ČTK, ryz,
Přečteno: 543x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Extremismus, Rasismus, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo