romea - logo
18. listopadu 2019 (pondělí)
svátek má Romana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Maďarský Jobbik chce zavádět cenzuru. Za propagaci homosexuality 8 let vězení

Budapešť, 12.4.2012 9:58, (ROMEA)

Poslanci z maďarské ultrapravicové strany Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik) chtějí v zemi zavést zákaz "propagace sexuálních deviací". Jejich návrh se týká pedofilie, ale i homosexuality nebo transvestitismu, napsala dnes agentura MTI.

Jobbik chce změnit několik zákonů tak, aby byla zajištěna ochrana "veřejné morálky a duševního zdraví mladé generace", řekl poslanec za tuto stranu Ádám Mirkóczki. Zakázány by podle něho měly být reklamy nebo programy v médiích, které by ukazovaly homosexualitu nebo pedofilii jako společensky přijatelné a následováníhodné chování. Za porušení těchto předpisů by hrozilo až osm let vězení.

Maďarští aktivisté zasazující se za práva sexuálních menšin proti legislativnímu návrhu Jobbiku protestují a vyzvaly ostatní strany, aby se jím v parlamentu odmítly vůbec zabývat. Levicová Demokratická koalice označila nápad poslanců z Jobbiku za "ubohý a ostudný".

Strana Jobbik ve volbách v roce 2010 získala 17 procent hlasů a je druhým největším opozičním uskupením v maďarském parlamentu. Svůj program zakládá na krajním nacionalismu, antisemitismu a útočí na Romy.

ČTK, ryz,
Přečteno: 540x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Extremismus, Rasismus, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo