romea - logo
11. srpna 2020 (úterý)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Maďarský Jobbik chce zavádět cenzuru. Za propagaci homosexuality 8 let vězení

Budapešť, 12.4.2012 9:58, (ROMEA)

Poslanci z maďarské ultrapravicové strany Hnutí za lepší Maďarsko (Jobbik) chtějí v zemi zavést zákaz "propagace sexuálních deviací". Jejich návrh se týká pedofilie, ale i homosexuality nebo transvestitismu, napsala dnes agentura MTI.

Jobbik chce změnit několik zákonů tak, aby byla zajištěna ochrana "veřejné morálky a duševního zdraví mladé generace", řekl poslanec za tuto stranu Ádám Mirkóczki. Zakázány by podle něho měly být reklamy nebo programy v médiích, které by ukazovaly homosexualitu nebo pedofilii jako společensky přijatelné a následováníhodné chování. Za porušení těchto předpisů by hrozilo až osm let vězení.

Maďarští aktivisté zasazující se za práva sexuálních menšin proti legislativnímu návrhu Jobbiku protestují a vyzvaly ostatní strany, aby se jím v parlamentu odmítly vůbec zabývat. Levicová Demokratická koalice označila nápad poslanců z Jobbiku za "ubohý a ostudný".

Strana Jobbik ve volbách v roce 2010 získala 17 procent hlasů a je druhým největším opozičním uskupením v maďarském parlamentu. Svůj program zakládá na krajním nacionalismu, antisemitismu a útočí na Romy.

ČTK, ryz,
Přečteno: 547x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Extremismus, Rasismus, MaďarskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo