romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministrem pro lidská práva a menšiny by mohl být Okamura, politici mlží

Praha, 31.3.2010 20:46, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Podnikatel česko-japonského původu Tomio Okamura dostal neoficiální nabídku na post ministra pro lidská práva a menšiny. Od koho nabídka přišla, nechtěl Okamura, který je viceprezidentem a mluvčím asociace cestovních kanceláří, uvést. Důvodem je fakt, že se podle Okamury jednalo o "sondáž". Pokud by Okamura nabídku přijal, nahradil by Michaela Kocába ve vládě Jana Fischera. Informoval o tom server Lidovky.cz.

"Považuji to za konzultační schůzku. Byla to seriózní diskuze, mám z toho dobrý pocit, šlo to do konkrétna," řekl Lidovkám.cz Okamura.

Neoficiální nabídku Okamura neodmítl, ani na ni nekývl. "Dokud nedostanu oficiální nabídku, tak si z toho nedokážu víc vydedukovat," uvedl. "I kdybych měl pomoci jen jednomu člověku, tak myslím, že to má smysl," řekl serveru tn.cz Okamura. Okamura ovšem předpokládá, že není jediným kandidátem, se kterým byla jednání vedena.

Skutečnost, že nešlo o oficiální nabídku, potvrzuje i vyjádření mluvčího premiéra Jana Fischera Romana Proroka. "O tomto nemám žádné informace," řekl Prorok portálu tn.cz. V podobném duchu se vyjádřil i předseda Strany zelených Ondřej Liška. "O tom mi není nic známo. Opravdu o tom nic nevím," řekl podle tn.cz Liška.

Okamura podle tn.cz nechtěl říci, která strana za ním s nabídkou přišla. "Měl jsem dojem, že to jsou lidé z pravicové strany," řekl Okamura.

Server tn.cz ve středu napsal, že šlo zřejmě o politiky z ODS, avšak dva místopředsedové strany Petr Nečas a David Vodrážka informaci nepotvrdili. David Vodrážka nepovažuje Okamuru za oficiálního kandidáta. "Vůbec nevím, kdo ho nominoval, ale ODS to nebyla," řekl Vodrážka.

Avšak někteří politici ODS si Okamuru v ministerském křesle dokáží představit. "Stačí, když to bude člověk s jistou odborností a morálním kreditem, a to podle mě pan Okamura splňuje," řekl podle tn.cz poslanec Jiří Pospíšil.

Tomio Okamura se narodil roku 1972 v Tokiu. Jeho matka je Češka, po otci má japonské a korejské předky. Vyrůstal v Japonsku, od mládí žije v České republice, jeho část prožil dokonce v dětském domově. Útočištěm je mu Praha, k níž má velmi vřelý vztah. V zahraničí o sobě hrdě prohlašuje, že je Čech.

Byla doba, kdy v Tokiu v malém občerstvení v kině prodával colu a popcorn. V současné době jeho cestovní kancelář dováží do České a Slovenské republiky více než 129 tisíc turistů ročně. Jako jeden z mála byl představen při osobní audienci japonskému císaři jako symbol spojující Japonské císařství a Českou republiku. Roku 2002 se angažoval v uspořádání největší japonské kulturní zahraniční akce – Japan week - pořádané v Praze. Od podzimu 2004 je členem a tiskovým mluvčím prezidia Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Tomio každoročně organizuje řadu charitativních koncertů. Pro rok 2008 byl jmenován českým ambasadorem Evropského roku mezikulturního dialogu, pořádaným EU. V mnoha televizních a rozhlasových pořadech se snaží propagovat japonskou kulturu, a přispívat tak k většímu porozumění a toleranci mezi lidmi různých vyznání, kultur a ras na celém světě.

KAM DÁL?
Tomio Okamura odpovídal na otázky čtenářů Romea.cz on-line

 

ryz, Lidovky.cz, tn.cz
Přečteno: 1261x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo