romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Motivační a rekvalifikační kurzy pomohou dlouhodobě nezaměstnaným při hledání práce

Teplá, Toužim – Dobrá Voda , 2.2.2012 10:48, (ROMEA)

Ve dnech 30. ledna až 3. února a pak znovu od 13. do 17. února probíhají v Nové Farmě u Teplé další dva z motivačních a aktivizačních kurzů určených dlouhodobě nezaměstnaným. Kromě nich začal 30. ledna v Dobré Vodě měsíční rekvalifikační kurz v oboru šička. Všechny kurzy probíhají v rámci dvouletého projektu občanského sdružení Český západ „Návrat do práce, návrat do společnosti“. Jeho cílem je odstranit bariéry vstupu na trh práce lidem z převážně romských lokalit a zajistit jejich vstup a udržení na trhu práce.

„První a druhý běh kurzů probíhal v listopadu a prosinci loňského roku v komunitním centru v Dobré Vodě u Toužimi a zúčastnilo se ho celkem 16 zájemců z Dobré Vody. Současný třetí běh kurzů probíhá v Nové Farmě u Teplé a kapacita kurzu musela být kvůli velkému zájmu dokonce navýšena na devět účastníků oproti 5-8 plánovaným. Jedná se o sedm zájemců ze Služetína a dva z Nové Farmy. Účast na kurzech je bezplatná,“ představuje kurzy Kamila Součková, koordinátorka zaměstnávání v Českém západě. „Účastníci kurzů se učí, jak se ucházet o práci, jak napsat životopis a orientovat se na internetových stránkách úřadu práce. Mezi další témata patří, jak jednat s novým zaměstnavatelem nebo na co si dát pozor při uzavírání pracovních smluv. „Mottem všech našich kurzů je Rozhodl/a jsem se, že mám na to!, jež se objevuje i na certifikátu, který dostávají účastníci po úspěšném absolvování. Na nezájem o kurz si rozhodně nemůžeme stěžovat. Zatím byly naplněny všechny“ doplňuje Kamila Součková.

Z účastníků motivačních kurzů budou ve výběrovém řízení vybráni účastníci následných rekvalifikačních kurzů. Ti pak mají možnost získat i pracovní místo nabízené v rámci projektu Českého západu, který se zaměřuje zvláště na Dobrou Vodu, Novou Farmu a Služetín. První měsíční rekvalifikační kurz na šičku byl zahájen 30. ledna v dílnách Českého západu v Dobré Vodě a účastní se ho 6 žen. Projekt, který zájemcům nabízí pracovní poradenství, možnost doplnění si základního vzdělání, zvýšení kvalifikace v rekvalifikačních kurzech a šest nových pracovních míst, probíhá od 1. září 2011 do 30. srpna 2013.

Projekt „Návrat do práce, návrat do společnosti“, č. CZ.1.04/3.3.05/68.00257, v rámci něhož probíhají motivační a rekvalifikační kurzy pro dlouhodobě nezaměstnané, podpořil Evropský sociální fond, Evropská unie, Operační program Lidské zdroje a zaměstnanost. Podporujeme vaši budoucnost - www.esfcr.cz

Český západ působí na Toužimsku a Tepelsku od roku 2002, kde v sociálně vyloučených lokalitách poskytuje sociální služby, nabízí vzdělávání, poradenství při zaměstnávání a právní poradenství, volnočasové programy a další. Cílem Českého západu je vytvářet podmínky pro zkvalitnění života obyvatel Dobré Vody a dalších míst na Toužimsku a Tepelsku skrze zásadní změnu v nich samých, v komunitě jako celku a v pohledu majoritní společnosti. Principem práce Českého západu je, že se snaží nedělat práci za druhé, ale podporuje lidi tak, aby postupně dokázali své osobní i společné problémy řešit vlastními silami a uměli brát své životy do vlastních rukou. Práce Českého západu byla v roce 2009 oceněna cenou Gypsy Spirit v kategorii neziskové organizace. Bližší informace najdete na internetových stránkách www.cesky-zapad.cz nebo v dobročinném obchodě BUŤI v Plzni (www.buti.cz).

Český západ o.s.
Přečteno: 879x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Integrace, Tiskové zprávyHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo