romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muži z Kroměřížska jdou k soudu za propagaci nacismu na Facebooku

Kroměříž, 2.11.2011 17:07, (ROMEA)

Pětice mužů z Kroměřížska stane před soudem za propagaci nacismu na internetové sociální síti Facebook. Prostřednictvím svých profilů zveřejňovali videa s nacistickými symboly a hudební videoklipy s neonacistickou tematikou. Byla to hudba s rasistickým podtextem, která nabádá k nenávisti vůči lidem neárijských ras, řekl dnes ČTK kroměřížský okresní státní zástupce Pavel Pukovec. Mužům hrozí tři až deset let vězení.

Obvinění jsou muži z Kroměříže a z Holešova ve věku 19 až 28 let. Trestné činnosti se údajně dopouštěli od února do listopadu loňského roku. "Ve videoukázkách se objevují pozdravy a symboly Hitlerovy Třetí říše. Jeden z obviněných navíc na internet vyvěsil fotografie a informace o hudební skupině propagující nacismus a zval na její koncerty. Navíc se sám aktivně účastnil jedné nepovolené akce tohoto druhu," doplnil Pukovec.

Muži se navzájem znali a přes internet spolu komunikovali. Policisté u nich při domovních prohlídkách zajistili počítače, z nichž muži videa zveřejňovali. U dvou obviněných navíc nalezli i ilegální software. Kriminalisté všechny podezřelé obvinili ze založení, podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Dva, u kterých nalezli zmíněný software, navíc také z porušování autorských práv. Hlavní líčení je plánováno na prosinec.

Podobný případ se v závěru minulého roku objevil i na Hodonínsku. Tamní policisté stíhají dvaadvacetiletého mladíka také za propagaci nacismu na Facebooku. Muž na svém profilu shromažďoval snímky a video s tematikou nacismu a také s Adolfem Hitlerem. Měl na něm odkazy na klipy neonacistických hudebních skupin a extremistických organizací. Tyto materiály byly volně přístupné a mladík je údajně pozitivně komentoval.

Přečteno: 2372x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Neonacismus, Extremismus, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo