romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Na britských obrazovkách se prý míhá příliš černochů a Asiatů

Londýn, 26.6.2008 20:34, (ROMEA/ČTK)

Produkční společnosti v Británii obsazují příliš mnoho asijských a černošských herců do rolí, kam se často vůbec nehodí. Snaží se tím neúspěšně kompenzovat fakt, že stále postrádají dostatečný počet zástupců různých etnických menšin v managementu a ve vedení. S tímto názorem vystoupil ve středu před britskou Královskou televizní společností Samir Shah z vedení zpravodajské stanice BBC.

Podle Shaha, kterého citoval list The Guardian, v Británii dobře nefunguje antidiskriminační politika, již se místní úřady snaží praktikovat už více než 30 let. Do důležitých funkcí ve vedení produkčních a televizních společností se tak podle něj dostávají stále stejné typy lidí: běloši, příslušníci střední třídy, především muži a nejlépe absolventi Oxfordské nebo Cambridgeské univerzity.

Shah tvrdí, že důvodem zřejmě není rasismus mediálních společností, ale jednoduchá pravda, že manažeři si jako své nástupce přirozeně vybírají lidi, kteří jsou jim podobní.

Podle Shaha je často paradoxním důsledkem tohoto nevyváženého zastoupení menšin v managementu televizních společností skutečnost, že při castingu je do rolí obsazováno mnoho herců s různým etnickým původem. Na tom by ovšem nebylo nic špatného, kdyby byli vybíráni citlivě a zapadali do kulturního rámce jednotlivých filmů.

To se však podle Shaha neděje. Jako příklad jmenoval seriál EastEnders z produkce BBC, kam producenti obsadili indické herce namísto herců z Bangladéše. Právě Bangladéšané totiž podle Shaha skutečně žijí v londýnském East Endu, o kterém seriál pojednává.

Podle Shaha se nyní televizní obrazovky k nelibosti diváků a rozpakům příslušníků etnických menšin proměnily ve "svět vykořeněných barevných lidí".

Přečteno: 919x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Média, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo