romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Neonacisté podali trestní oznámení na Řápkovou kvůli titulu

Praha/Chomutov, 2.11.2009 17:05, (ROMEA)

Neonacisté z iniciativy Odporuj podali trestní oznámení na chomutovskou primátorku Ivanu Řápkovou (ODS). Tvrdí v něm, že údajně podvodně získala svůj magisterský titul na plzeňské právnické fakultě a dopustila se tím několika trestných činů. Stoupenci iniciativy to uvedli na svém webu. Primátorka je v současné době v zahraničí a k případu se vyjádří nejdříve ve středu.

"Řápková nebyla schopna svůj magisterský titul obhájit ani po zveřejnění své studijní dokumentace, ve které se nacházejí skutečnosti, neshodující se s informacemi dostupnými na fakultě," uvedla iniciativa Odporuj, mezi jejíž členy patří například Jiří Bárta z krajně pravicové Dělnické strany. Podle ní se rozcházejí informace o docházce a studijních výsledcích chomutovské primátorky. Ve škole prý chybí také diplomová práce Řápkové.

Podle Lidových novin primátorce hrozí, že titul ztratí. Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, do jehož studijní skupiny na plzeňské fakultě měla Řápková v letech 2003 a 2004 docházet, podle deníku upozornil na to, že se na semináři trestního práva v Plzni ani jednou neukázala. Přesto má z předmětu tři zápočty a zkoušku. Primátorka již dříve v souvislosti s nedohledáním své diplomové práce ve fakultní knihovně řekla, že ji kauza školy poškozuje. Nyní je v zahraničí a vyjádření poskytne později.

Podle Baxy Řápková nechodila na přednášky ani k žádnému z jeho kolegů, neměla ani individuální studium s konzultacemi. Ve fakultním systému však prý sekretářka našla, že tři zápočty a zkoušku z trestního práva Řápková má. První zápočet získala o rok dříve, než jí vůbec začal seminář. Zbylé dva zápočty a zkoušku obdržela v jeden den.

Podle pověřeného děkana fakulty Jiřího Pospíšila je možné, že Řápková získala zápočty a zkoušku od někoho z minulého vedení. V úvahu přichází bývalý děkan Jaroslav Zachariáš, bývalý proděkan Milan Kindl nebo bývalý proděkan Ivan Tomažič.

Škola studium Řápkové zkontroluje a zváží, zda jí může odebrat titul. Od koho a za jakých okolností získala zápočty a zkoušku z trestního práva, prověří komise jmenovaná rektorem Západočeské univerzity.

Řápková začala Právnickou fakultu v Plzni studovat v roce 2000. Diplomovou práci obhájila v květnu 2005. V univerzitní knihovně ale nabyla k nalezení. Tehdy se ohradila, že to je chyba školy. Sama ale novinářům ukázala jen neověřenou "pracovní verzi".

KAM DÁL?

Přečteno: 1224x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Ivana Řápková, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo