romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neonacisté z DS a AN provokovali v Chomutově, vedl je Kotáb

Chomutov, 17.5.2009 15:10, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Asi 400 odpůrců neonacismu spontánně protestovalo proti přítomnosti extremistické a protiromské Dělnické strany (DS) ve Znojmě. Převážně mladí lidé měli obrovský transparent s nápisem "Ve Znojmě Dělnickou stranu nechceme". Policie uzavřela Masarykovo náměstí, kde se sešla zhruba padesátka neonacistů a odmítala tam pouštět slušné znojemské občany. Po mítinku DS policie tvrdě zasáhla proti odpůrcům neonacismu, zranili mladou dívku.

Kolemjdoucí vyjadřovali antifašistům podporu například slovy: "Dejte jim co proto". Informovala o tom internetová verze Znojemského deníku. "Váš pochod nebyl povolen," oznámil jeden z policistů protestujícím kolem půl jedné. Policie chrání asi padesát neonacistů a neustále vyzývala slušné občany, kteří proti nim protestují k rozchodu.

Antifašisté se marně pokoušeli proniknout přes policejní kordony. Uspěl jediný. Okamžitě byl ale zadržen a předveden k podání vysvětlení, řekla ČTK mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. V souvislosti s akcí byl ještě před mítinkem u znojemského železničního nádraží zadržen ještě druhý mladík. Neuposlechl výzvy policistů, uvedla mluvčí. Oba budou po výslechu propuštěni. Hrozí přestupkové řízení a případná pokuta.

Mítink Dělnické strany, který sledovala pouze hrstka příznivců hnědého moru, zahájil vůdce DS Tomáš Vandas, kterého odpůrci neonacismus zahrnuli nadávkami a jeho projev přerušovali pískotem. Mítink Dělnické strany skončil asi po padesáti minutách.

Po skončení mítinku se neonacisté přesunuli do jedné z hospod ve Znojmě. Odpůrci Dělnické strany, kteří skandují hesla proti Dělnické straně se podle Deníku.cz přesunuli na křižovatku u benzínové stanice Shell.

Po několika minutách těžkooděnci začali odpůrce neonacismu rozhánět, některé povalili na zem a dali jim pouta. Policisté rozháněli dav i pomocí rozbušek. Podle Deníku.cz policisté zranili mladou dívku. Policie při potyčkách zadržela další tři odpůrce neonacismu, celkem tedy již pět.

Protest proti neonacistům se snažil oficiálně nahlásit podnikatel podnikatel Miloš Götz, ale radnice mu ho dvakrát zakázala. Naopak nezakázala mítink Dělnické strany, která je propojena s neonacisty.

KAM DÁL?
Místopředseda Dělnické strany Jiří Štěpánek skončil na policii, Vandas zuří
Dělnická strana o víkendu opět vysaje peníze z kapes daňových poplatníků
Dělnická strana se chystá do Znojma, "partu idiotů" občané ve městě nechtějí

Přečteno: 1596x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Neonacismus, Extremismus, DSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo