romea - logo
8. července 2020 (středa)
svátek má Nora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nezisková organizace Český západ pomáhá lidem ze sociálně vyloučených lokalit

Toužimsko, 16.4.2012 14:34, (ROMEA)
ilustrační foto

Nezisková organizace Český západ z Dobré Vody pomáhá lidem ze sociálně vyloučených lokalit na Toužimsku a Tepelsku řešit jejich tíživé životní situace zejména v oblasti zaměstnání, vzdělávání, bydlení a kontaktu s majoritou. Jedná se o sociální službu terénní programy, kterou organizace od září roku 2011 nabízí v rámci projektu „Místní a profesní rozvoj Českého západu“ celkem na devíti místech a to bezplatně.

Český západ poskytuje sociální služby v lokalitách Dobrá Voda, Nová Farma, Služetín, Mrázov, Prachomety, Pěkovice, Křepkovice, Poutnov, ale také v Teplé a Toužimi. „Od září roku 2011 bylo kontaktováno 130 lidí, s kterými sociální pracovníci řešili nejčastěji problematiku bydlení, zadluženosti, zaměstnávání, výchovy a výživy dětí či uspořádání rodinných vztahů. Nabízeli také poradenství a asistenci při jednání s úřady či zprostředkovávali zdravotní péči,“ představuje práci Českého západu terénní sociální pracovník Josef Slowík. „Častěji se na nás obracejí ženy. Od začátku projektu jsme dosud pracovali s 80 ženami a 50 muži a celkem jsme rozdali více než 500 ks informačních letáků. Po sedmi měsících trvání projektu vidíme, že obyvatele sociálně vyloučených lokalit je opravdu možné postupně zplnomocňovat k mnohem větší samostatnosti ve zvládání běžných životních situací," hodnotí přínos projektu Josef Slowík.

Terénní sociální pracovníci Českého západu nabízejí služby přímo v místech bydliště klientů nebo jsou k zastižení v pravidelných konzultačních hodinách v kancelářích na Nové Farmě, v Toužimi nebo Dobré Vodě. Do roku 2014 by službu mělo využít více než 250 klientů.

jb z tiskové zprávy Českého západu
Přečteno: 606x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociální



HLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 







..
romea - logo