romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Neziskové organizace získaly od roku 2007 z evropských fondů 2,2 miliardy korun

Praha, 3.2.2010 21:45, (ROMEA)

V období od začátku roku 2007 do listopadu loňského roku bylo z fondů Evropské unie vyplaceno 2,2 miliardy korun.

Finanční prostředky byly použity na projekty nestátních neziskových organizací, které mohou evropské dotace čerpat z celkem devatenácti operačních programů. Vyplývá to z analýzy Národního orgánu pro koordinaci, který je součástí ministerstva pro místní rozvoj.

Neziskové organizace podaly celkem 1605 žádostí, z nichž bylo schváleno celkem 247 ve výši 2,2 miliardy korun. Nejčastější žádosti se týkaly především tzv. „měkkých“ projektů, které podporují například integraci znevýhodněných osob, sociální služby v romských lokalitách či rekvalifikaci nezaměstnaných.

Nejvíce byly využívány operační programy Vzdělávání a konkurenceschopnost a Lidské zdroje a zaměstnanost. V počtu žádostí o dotaci z regionálních operačních programů připadl největší zájem na ROP Jihozápad a Jihovýchod. Mnoho neziskových organizací žádalo také o dotaci v operačním projektu Praha – Adaptabilita.

Národní orgán pro koordinaci – Ministerstvo pro místní rozvoj ČR od začátku roku 2009 spolupracuje s nestátními neziskovými organizacemi. Na základě této spolupráce se uskutečnilo mnoho seminářů s cílem poskytnout nestátním neziskovým organizacím informace o evropských fondech a zvýšit tak efektivitu jejich čerpání. Semináře, které probíhaly ve všech krajských městech České republiky, pokračují v roce 2010 sérií workshopů.

Nestátní neziskové organizace jsou v České republice nejčastěji zastoupeny ve formě občanského sdružení, obecně prospěšné společnosti, církevní společnosti, nadace či nadačního fondu.

MMR
Přečteno: 765x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo