romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nikol Kešelová: Stanovila jsem si vrchol ledovce a obhájila loňský titul

Praha, 22.6.2009 11:57, (ROMEA/RV)

Když jsme před pár měsíci otiskli příběh exotické krásky Nikol Kešelové, loňské mistryně ČR v bodyfi tness, věděli jsme, že se chystá na další mistrovství. A drželi jsme palce. Jak to dopadlo? Nejprve se konalo mistrovství Čech, tam Nikol ve své kategorii zvítězila, a o týden později, v sobotu a v neděli 16. a 17. května, se v Jihlavě konalo mistrovství České republiky. Vítězkou v bodyfi tness v kategorii do 160 cm se stala… opět Nikol Kešelová.

Jak ten týden plný napětí prožívala? „Čechy jsem si plnými doušky užívala. MČR bylo pořádáno poprvé na dva dny, jeden den semifi nále, druhý den finále, a to mě už humor přešel. Navíc jsem obhajovala loňský titul mistryně ČR, takže jsem si v hlavě skládala různé myšlenky a soustředila se na jediné, neudělat chybu. Posledních pár dní před obhajobou titulu jsem byla bez vody přes 48 hodin. To jsou chvíle, kdy se musím stoprocentně soustředit a vydržet, chvíle, které nenávidím a zároveň vím, že přinesou na závěr ovace,“ říká Nikol. Stále si opakovala, že musí vydržet. „Mám takový rituál, že noc před soutěží nespím (ono mi to ani moc nejde) a přemýšlím, jaké varianty se mohou stát. Ráda jsem připravená na všechno. Přemýšlím téměř nad vším, nad sebou, nad životem, nad průběhem celé přípravy, soutěže a nad tím, co potom, až celý kolotoč skončí.“ Věděla jsem, do čeho jdu Má za sebou mistrovství Světa, mistrovství Evropy, i jedno mistrovství ČR. Proto ví přesně, co soutěž obnáší, co ji čeká a do čeho jde. Člověk jede hodně nadoraz, ale jak říká Nikol, tak to platí se vším, čemu se věnujete naplno. „Nemůžete si říci, teď si na chvíli odpočinu, protože už nemůžu, a potom se zase vrátím zpět do režimu. Jsem rozjetý vlak, ve kterém buď jedete, nebo seskočíte, nic jiného není. Nejhorší je, když se mě snaží někdo zabrzdit. Mám ale fantastické kamarády, hlavně ve fitness Kentoya, ale i jiné, kteří mě dokáží podržet v nejtěžších momentech.“

Poslední týdny před závody

S přípravou začala Nikol koncem února tohoto roku. Protože se udržovala už několik měsíců před tím, nemusela držet tak radikální dietu. Během přípravy se musí zaměřit na poměr bílkovin a sacharidů ve stravě. Týden před soutěží pak jde do takzvané kompenzace, což je asi nejnáročnější. „První, co jsem si vyzkoušela na Čechách, je být bez sacharidů a jenom na bílkovinách (maso, vaječné bílky) čtyři dny. Tradicí je dávat tři dny. V této fázi, kdy tělo nedostává absolutně žádnou energii, chodím ještě trénovat. A druhou změnou jsem si prošla na MČR právě tím, když jsem byla bez vody 48 hodin,“ říká Nikol. Tělo je pak pěkně prorýsované, bez tuku, a má větší šanci na vítězství.

Srdce buší, tlak vyskočí

No a když vyhlašovali výsledky… „Ty pocity se nedají popsat. Když už při vyhlašování stojíte poslední dvě a mezi vámi se rozhoduje, která se stane mistryní České republiky, buší vám srdce a tlak vyskočí. Potom oznámí některou z vás, jedna je smutná z druhého místa, zároveň vlastně veselá, že se umístila, a ta vítězka se jenom raduje. Já jsem radost zažila již dvakrát, ale za pět let, co se věnuji fitness na soutěžní úrovni, jsem neměla takovou blahou radost z vítězství jako letos, protože obhajoba titulu byla vydřená.“ Dodává, že pozitivních reakcí bylo velmi mnoho. Zastavovali ji i cizí lidé a gratulovali. „Každou chvilku mi někdo skočil do cesty před odchodem z budovy a podával mi ruku, nebo mě vyfotil.“

Klid po vítězství

První, co po soutěži Nikol udělá, je, že se napije. „Myslela jsem hlavně na vodu. Pro mě je vždy v první řadě tekutina, potom to ostatní.“ Další den po soutěži chce mít vždy klid a vyhledává spíš samotu, ale hned třetí den už jste ji mohli potkat v práci. „Neumím dlouho odpočívat,“ usmívá se. Teď už si může dopřávat různé dobroty, ale zároveň se snaží trochu v jídle krotit. A co bude dál? Účast na mistrovství Evropy prý odmítla, i když se s ní počítalo. „Opravdu mnoho lidí nerozumělo, proč jsem nešla. Nechápali a ptali se mě. Já si ale pro letošní rok vybrala své, jsem mistryně Čech a dvojnásobná mistryně České republiky. Vrchol ledovce jsem si stanovila, obhájit loňský titul, což se mi povedlo, a tím pro mě letos soutěžní dieta skončila. Evropa by jistě byla fajn, protože se pořádá současně v Bratislavě, ale já ji neměla v hlavě a necítila jsem se na ni. Potřebuji si dát už letos oraz, uspořádat si i soukromý život, který utrpěl mojí přípravou, potřebuji se celkově se vším srovnat, což v dietě moc nejde. Letos mistrovství Evropy nemám v hlavě ani v srdci, a když tohle lidé nechápou, tak ať nechápou. Nejsem robot na baterky. Příští rok bych ale ráda třetí titul MČR a zkusím se připravit celkově i na mistrovství Evropy,“ uzavírá Nikol.

KAM DÁL?
Mistryně ČR Nikol Kešelová

Kateřina Šťastná
Přečteno: 5420x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, RV 06/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo