romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novým ředitelem Agentury pro sociální začleňování je Martin Šimáček z organizace Člověk v tísni.

Praha, 23.2.2009 22:01, (ROMEA)

Ministr Kocáb na doporučení komise schválil nového ředitele Agentury pro sociální začleňování. Stane se jím Martin Šimáček, dlouholetý pracovník organizace Člověk v tísni. Serveru Romea.cz to oznámila Lejla Abbasová, tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába.

Dnes proběhlo ve Strakově akademii avizované výběrové řízení. Z patnácti uchazečů komise vybrala devět odbornic a odborníků, kteří zcela splnili požadavky výběrového řízení. Komise však pozvala a vyslechla všechny uchazeče. Nejlepším z nich bude nabídnuta možnost spolupracovat s Agenturou pro sociální začleňování v romských lokalitách na jiné funkci. Komise doporučila ministrovi jmenovat do pozice ředitele dvaatřicetiletého Martina Šimáčka.

Výběrová komise zasedla ve složení Michael Kocáb, ministr, Blanka Vysloužilová, Náměstkyně vedoucího Úřadu vlády a ředitelka sekce ekonomické a správní, Jana Koláčková, náměstkyně ministra, Katarína Dvořáková, ředitelka personálního odboru Úřadu vlády, Gabriela Hrabaňová, vedoucí Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity, Karel Čada, Gabal Analysis and Consulting, s. r. o., Czeslaw Walek, expert na oblast sociální inkluze a jeden z autorů projektu Agentury, Ivan Veselý, místopředseda Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity, Emil Ščuka, ředitel Střední odborné školy managementu v Praze, Karel Novák, Člověk v tísni, Nataša Urbanová, odbornice na oblast ochrany lidských práv.

Komise odhlasovala jednomyslně pořadí kandidátů: 1. Martin Šimáček; 2. Radek Jiránek; 3. Jozef Baláž.

Martin Šimáček vystudoval na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky fakulty sociálních věd UK v Praze. Absolvoval celou řadu studijních programů v České republice i evropských zemích, týkajících se problematiky sociálního začleňování, poradenství a evropských strukturálních fondů. Osm let působí v organizaci Člověk v tísni, v současnosti jako ředitel středočeské krajské pobočky Programů sociální integrace. Šimáček externě spolupracuje s Partners Czech o. p. s., pracovní úvazek má také na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jako koordinátor individuálního projektu národního (IPN) Centra podpory inkluzivního vzdělávání a na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako koordinátor IPN Vzdělávání pracovníků odborů sociálně právní ochrany dítěte.

Mezi uchazeči byly další výrazné osobnosti. Ivan Šaray, Rom, absolvent dvou vysokých škol. Komisi zaujala jak jeho prezentace, tak jeho definice nutnosti vzdělávání. „Vzdělání slouží k tomu, abych se člověk neztratil v této moderní době,“ odpověděl Šaray na otázku paní náměstkyně Vysloužilové, proč a k čemu je vzdělávání. Pavlína Fuchsová zase zaujala komisi svým globálním přesahem. Dcera velvyslankyně (J.A.R., Kena a další), dlouholetá dobrovolnice, a posléze sociální pracovnice, pracovala s Romy, azylanty ve Velké Británii, kterým pomáhala s orientací novém prostředí a zařazením se do společnosti.

Ministr Kocáb vyjádřil naději, že nový ředitel najde jistě cestu, jak projekt agentury rozjet, aby mohla naplnit svůj hlavní úkol: hledat využitelné nástroje pro sociální začleňování v oblastech ohrožených sociálním vyloučením. „V době, kdy si řada měst a regionů neumí poradit se sociální exkluzí, kdy i velká, statutární města sahají při řešení tematiky vyloučených a chudých spíše k tvrdosti než k měkkým formám začleňování a hlavně v době, kdy hrozí propouštění a bude stoupat sociální napětí, patologické jevy a extremismus, musí Agentura přijít s řešeními, které pak tato nebo příští vládní garnitura bude moci nabídnout městům a obcím,“ řekl Kocáb.

 

Přečteno: 4531x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Agentura pro sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo