romea - logo
23. listopadu 2020 (pondělí)
svátek má Klement

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Novým ředitelem Agentury pro sociální začleňování je Martin Šimáček z organizace Člověk v tísni.

Praha, 23.2.2009 22:01, (ROMEA)

Ministr Kocáb na doporučení komise schválil nového ředitele Agentury pro sociální začleňování. Stane se jím Martin Šimáček, dlouholetý pracovník organizace Člověk v tísni. Serveru Romea.cz to oznámila Lejla Abbasová, tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva a menšiny Michaela Kocába.

Dnes proběhlo ve Strakově akademii avizované výběrové řízení. Z patnácti uchazečů komise vybrala devět odbornic a odborníků, kteří zcela splnili požadavky výběrového řízení. Komise však pozvala a vyslechla všechny uchazeče. Nejlepším z nich bude nabídnuta možnost spolupracovat s Agenturou pro sociální začleňování v romských lokalitách na jiné funkci. Komise doporučila ministrovi jmenovat do pozice ředitele dvaatřicetiletého Martina Šimáčka.

Výběrová komise zasedla ve složení Michael Kocáb, ministr, Blanka Vysloužilová, Náměstkyně vedoucího Úřadu vlády a ředitelka sekce ekonomické a správní, Jana Koláčková, náměstkyně ministra, Katarína Dvořáková, ředitelka personálního odboru Úřadu vlády, Gabriela Hrabaňová, vedoucí Oddělení kanceláře Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity, Karel Čada, Gabal Analysis and Consulting, s. r. o., Czeslaw Walek, expert na oblast sociální inkluze a jeden z autorů projektu Agentury, Ivan Veselý, místopředseda Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity, Emil Ščuka, ředitel Střední odborné školy managementu v Praze, Karel Novák, Člověk v tísni, Nataša Urbanová, odbornice na oblast ochrany lidských práv.

Komise odhlasovala jednomyslně pořadí kandidátů: 1. Martin Šimáček; 2. Radek Jiránek; 3. Jozef Baláž.

Martin Šimáček vystudoval na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky fakulty sociálních věd UK v Praze. Absolvoval celou řadu studijních programů v České republice i evropských zemích, týkajících se problematiky sociálního začleňování, poradenství a evropských strukturálních fondů. Osm let působí v organizaci Člověk v tísni, v současnosti jako ředitel středočeské krajské pobočky Programů sociální integrace. Šimáček externě spolupracuje s Partners Czech o. p. s., pracovní úvazek má také na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jako koordinátor individuálního projektu národního (IPN) Centra podpory inkluzivního vzdělávání a na Ministerstvu práce a sociálních věcí jako koordinátor IPN Vzdělávání pracovníků odborů sociálně právní ochrany dítěte.

Mezi uchazeči byly další výrazné osobnosti. Ivan Šaray, Rom, absolvent dvou vysokých škol. Komisi zaujala jak jeho prezentace, tak jeho definice nutnosti vzdělávání. „Vzdělání slouží k tomu, abych se člověk neztratil v této moderní době,“ odpověděl Šaray na otázku paní náměstkyně Vysloužilové, proč a k čemu je vzdělávání. Pavlína Fuchsová zase zaujala komisi svým globálním přesahem. Dcera velvyslankyně (J.A.R., Kena a další), dlouholetá dobrovolnice, a posléze sociální pracovnice, pracovala s Romy, azylanty ve Velké Británii, kterým pomáhala s orientací novém prostředí a zařazením se do společnosti.

Ministr Kocáb vyjádřil naději, že nový ředitel najde jistě cestu, jak projekt agentury rozjet, aby mohla naplnit svůj hlavní úkol: hledat využitelné nástroje pro sociální začleňování v oblastech ohrožených sociálním vyloučením. „V době, kdy si řada měst a regionů neumí poradit se sociální exkluzí, kdy i velká, statutární města sahají při řešení tematiky vyloučených a chudých spíše k tvrdosti než k měkkým formám začleňování a hlavně v době, kdy hrozí propouštění a bude stoupat sociální napětí, patologické jevy a extremismus, musí Agentura přijít s řešeními, které pak tato nebo příští vládní garnitura bude moci nabídnout městům a obcím,“ řekl Kocáb.

 

Přečteno: 4468x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Agentura pro sociální začleňováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo