romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Nucené vystěhovaní Romů do kontejnerů v Bělehradu

Srbsko, Bělehrad , 22.6.2009 10:38, (ROMEA/RV)

Třináct romských rodin žijících v ulici Jurija Gagarina v Bělehradu bylo nuceně vystěhováno do kontejnerů. Vystěhovaní Romové protestovali proti nucenému vystěhovávání a dostalo se jim podpory z různých mezinárodních organizací a i ze srbského ministerstva pro lidská práva, přesto jim to nepomohlo. I místní Neromové nebyli nadšeni z kontejnerů a vyjádřili svůj nesouhlas tím, že je polili benzinem. Romové z Beogradu vyžadovali, aby romský nevládní sektor, který podle jejich slov úzce spolupracuje s vládním režimem, přestal manipulovat s Romy, kteří jim nikdy nedali žádny mandát k tomu, aby je zastupovali.
Přečteno: 627x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek..
romea - logo