romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Oslavte festivalem Světový den uprchlíků!

Praha, 13.6.2007 11:32, (Romea/Poradna pro uprchlíky)

CROSSING BORDERS je název festivalu, kterým Poradna pro uprchlíky hodlá oslavit 20. červen coby Světový den uprchlíků (World refugee day). Toto datum vyhlášené Organizací spojených národů je příležitostí vzpomenout na všechny, kdo se nemohou vrátit do svých domovů a snaží se vybudovat si své podmínky k životu v nové zemi.

Koncert CROSSING BORDERS s mottem „Oni už hranice překročili, překročme i my ty své…“ se bude konat od 19 hodin v prostorách bývalé holešovické továrny La Fabrika. Vystoupí na něm kapela Ekvátor, jedna z nejvýraznějších multikulturních kapel na českém území hrající fusion moderní arabské, arménské, čečenské a gruzínské hudby, dále mezinárodní 2 tone ska kapela The Chancers a konečně DJ Babe LN. V rámci koncertu proběhne promítání dokumentárních filmů s uprchlickou tematikou, bude možné si prohlédnout řemeslné výrobky vytvořené uprchlíky a chybět nebudou ani cizokrajné pokrmy z různých koutů světa. Součástí akce bude výstava fotografií z projektů Divadla Archa „V 11:20 tě opouštím!“ a „Putování za snem“ realizovaných v uprchlických táborech v České republice. Vstup na koncert je volný.

Koncert CROSSING BORDERS je nevšední příležitostí pro vzájemné setkání české většinové společnosti s uprchlíky i s dalšími cizinci pobývajícími v České republice. Festival si klade za cíl připomenout situaci běženců v České republice. Proto součástí večera bude petiční kampaň nevládních organizací k navrhovaným novelám cizineckého a azylového zákona, které citelným způsobem zasahují do práv žadatelů o mezinárodní ochranu, ale i ostatních cizinců pobývajících na území ČR.

Přečteno: 981x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo