romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Oslavte festivalem Světový den uprchlíků!

Praha, 13.6.2007 11:32, (Romea/Poradna pro uprchlíky)

CROSSING BORDERS je název festivalu, kterým Poradna pro uprchlíky hodlá oslavit 20. červen coby Světový den uprchlíků (World refugee day). Toto datum vyhlášené Organizací spojených národů je příležitostí vzpomenout na všechny, kdo se nemohou vrátit do svých domovů a snaží se vybudovat si své podmínky k životu v nové zemi.

Koncert CROSSING BORDERS s mottem „Oni už hranice překročili, překročme i my ty své…“ se bude konat od 19 hodin v prostorách bývalé holešovické továrny La Fabrika. Vystoupí na něm kapela Ekvátor, jedna z nejvýraznějších multikulturních kapel na českém území hrající fusion moderní arabské, arménské, čečenské a gruzínské hudby, dále mezinárodní 2 tone ska kapela The Chancers a konečně DJ Babe LN. V rámci koncertu proběhne promítání dokumentárních filmů s uprchlickou tematikou, bude možné si prohlédnout řemeslné výrobky vytvořené uprchlíky a chybět nebudou ani cizokrajné pokrmy z různých koutů světa. Součástí akce bude výstava fotografií z projektů Divadla Archa „V 11:20 tě opouštím!“ a „Putování za snem“ realizovaných v uprchlických táborech v České republice. Vstup na koncert je volný.

Koncert CROSSING BORDERS je nevšední příležitostí pro vzájemné setkání české většinové společnosti s uprchlíky i s dalšími cizinci pobývajícími v České republice. Festival si klade za cíl připomenout situaci běženců v České republice. Proto součástí večera bude petiční kampaň nevládních organizací k navrhovaným novelám cizineckého a azylového zákona, které citelným způsobem zasahují do práv žadatelů o mezinárodní ochranu, ale i ostatních cizinců pobývajících na území ČR.

Přečteno: 979x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kultura, Akce



HLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky







..
romea - logo