romea - logo
26. září 2021 (neděle)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pergl rasisticky urážel Kweukeho, Sparta přípravný duel nedohrála

Jerez (Španělsko), 5.2.2012 20:19, (ROMEA)
Koláž: Romea.cz, FOTO: www.sparta.cz, www.acbellinzona.ch

Nedělní přípravný zápas mezi fotbalisty pražské Sparty a Bellinzony byl v závěru prvního poločasu předčasně ukončen kvůli tomu, že český obránce v barvách švýcarského klubu Pavel Pergl rasisticky urážel kamerunského útočníka Leónarda Kweukeho. Informoval o tom web Sparty.

Ke konfliktu mezi Kweukem a bývalým sparťanem Perglem došlo poo jednom ze soubojů, který následovala drobná potyčka, po které Pergl dostal od korejského rozhodčího červenou kartu. "Český hráč v soupeřově týmu mne rasisticky urážel," uvedl Kweuke, který ještě půl hodiny po utkání zdrceně seděl poblíž hřiště. "Leo byl ze všeho hodně přešlý, ani se mu o tom moc nechtělo mluvit," řekl ČTK sparťanský ředitel komunikace Ondřej Kasík.

Generální sportovní manažer klubu Jaroslav Hřebík byl chováním Pergla, kterého na Letné vedl v roce 2005, zaskočený. "Je nám stydno za ubohost českého hráče, který Lea opakovaně rasisticky urážel, protože na něj po sportovní stránce neměl," uvedl Hřebík na webu Sparty.

Kapitán pražského týmu Marek Matějovský Perglovo chování odsoudil, sparťané se prý Kweukeho snažili utěšit. "Všichni do jednoho stojíme za Leem. To, co se stalo, je jednoznačně nad rámec všeho, co na hřiště patří. Ostatně sám jsem to Perglovi hned řekl, uvedl Matějovský pro klubový web. "Jeden po druhém jsme pak všichni za Leem šli a vyjádřili mu naši podporu," dodal Matějovský.

Pergl podle informací ČTK v angličtině na Kweukeho zakřičel několik nadávek, které prý narážely na hráčovu barvu pleti. Čtyřiadvacetiletý Kamerunec se neudržel a s Perglem si chtěl celou věc vysvětlit, oba fotbalisty museli odtrhnout jejich spoluhráči.

Týmy se domluvily, že nedohrají nejen přerušené utkání, ale zruší také plánovanou odvetu, která měla následovat vzápětí. "Zástupci Sparty se dohodli se švýcarskými protějšky na ukončení utkání. Takovéto chování je pro nás naprosto nepřípustné a na trávník v žádném případě nepatří," řekl Kasík. Místo toho sparťané sehráli modelový zápas mezi sebou. Na hřišti se objevil i Kweuke.

Čtyřiatřicetiletý obránce Pergl byl na Letné v mládežnických kategoriích a v lize za Spartu hrál v letech 2003 až 2005. Působil také v Blšanech, Drnovicích a Příbrami.

ČTK, ryz,
Přečteno: 1524x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, KopanáHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo