romea - logo
23. dubna 2021 (pátek)
svátek má Vojtěch

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Petr Nečas: Bátora má za PR manažera Kalouska

Praha, 5.9.2011 0:00, (ROMEA)
ilustrační foto

Na začátku politické sezony hovořily Lidové noviny s premiérem Petrem Nečasem (ODS) o tom, jak případ Bátora málem paralyzoval vládu, o sociální kartě, ekotendru a o tom, jestli lze zmírnit rasové napětí na severu Čech. Část rozhovoru jsme převzali z webu zpravy.ods.cz.

Ulevilo se vám, že ministr Dobeš odvolal Ladislava Bátoru a ministři TOP 09 se vrátili na zasedání vlády?

Nevím, jestli lze odvolání z pozice ředitele odboru a povýšení do funkce zástupce vrchního ředitele sekce, kterému tento odbor podléhá, považovat za úspěch a úlevu. Ale ministři Schwarzenberg a Dobeš nalezli řešení, to je hlavní.

Stojí úředník na jednom ministerstvu Bátora za to, aby byla paralyzována koalice?

Pracovat pan Bátora u mě nebo u nějakého ministra ODS, tak by za to, co řekl, ve vedoucí funkci skončil. Kdo ale tu věc vyexponoval do krize ohrožující chod vlády, na to nechť si čtenář odpoví sám.

Proč myslíte, že se topka tak, lidově řečeno, zabejčila?

Nemyslím, že se zabejčila topka. Poté co se pan předseda Schwarzenberg vrátil z dovolené, jsme řešení našli. Je to spíše otázka zabejčenosti těch, kdo vedli TOP 09 do předsedova návratu.

Myslíte prvního místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska?
Fakt je, že ostatní ministři při dvou příležitostech, kdy se vláda kauzou Bátora zabývala, neřekli v podstatě ani slovo. Mluvil výhradně pan Kalousek.

Lidové noviny
Přečteno: 560x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo