romea - logo
23. ledna 2020 (čtvrtek)
svátek má Zdeněk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Plzeňské romské sdružení proti pochodu neonacistů

Plzeň, 27.2.2008 13:27, (ROMEA)

Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje je proti dalšímu pochodu neonacistů Plzní. "Plně se ztotožňujeme s primátorem města Plzně panem Rödlem, jakým způsobem řešil pochod neonacistů z měsíce ledna letošního roku. Jsme solidární a podporujeme židovskou obec, jelikož se nás to jako romských spoluobčanů také týká," uvádí se v prohlášení Štefan Tišera, předsedy a výkonného ředitele SRNMPK o.s.

"Pochod neonacistů je nehorázné popírání holocaustu, my máme společný osud s Židy, co se týče cíleného plenění naší rasy. Nesmíme zapomínat na to strašlivé dějství minulosti, kdy se děly hrůzné záležitosti za zavřenými branami jednotlivých táborů. Pochod neonacistů je výsměch všem příbuzným a přátelům lidí, kteří nepřežili nucené práce v koncentračních táborech a jiné akce spojené s vyhlazováním cílových skupin.," dodává Tišer.

"Vyzýváme proto všechny slušné a poctivé občany, aby tento pochod nepodpořili," uvádí na závěr Štefan Tišer.

Přečteno: 897x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Domácí, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo