romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Plzeňské romské sdružení proti pochodu neonacistů

Plzeň, 27.2.2008 13:27, (ROMEA)

Sdružení Romů a národnostních menšin Plzeňského kraje je proti dalšímu pochodu neonacistů Plzní. "Plně se ztotožňujeme s primátorem města Plzně panem Rödlem, jakým způsobem řešil pochod neonacistů z měsíce ledna letošního roku. Jsme solidární a podporujeme židovskou obec, jelikož se nás to jako romských spoluobčanů také týká," uvádí se v prohlášení Štefan Tišera, předsedy a výkonného ředitele SRNMPK o.s.

"Pochod neonacistů je nehorázné popírání holocaustu, my máme společný osud s Židy, co se týče cíleného plenění naší rasy. Nesmíme zapomínat na to strašlivé dějství minulosti, kdy se děly hrůzné záležitosti za zavřenými branami jednotlivých táborů. Pochod neonacistů je výsměch všem příbuzným a přátelům lidí, kteří nepřežili nucené práce v koncentračních táborech a jiné akce spojené s vyhlazováním cílových skupin.," dodává Tišer.

"Vyzýváme proto všechny slušné a poctivé občany, aby tento pochod nepodpořili," uvádí na závěr Štefan Tišer.

Přečteno: 902x
 

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Domácí, PlzeňHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo