romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie vyšetřuje po napadení na diskotéce ve Volarech tři mladé muže

Volary, 25.11.2008 15:10, (ROMEA)

Víkendovou potyčku, při níž musely desítky policistů bránit před asi třicítkou útočníků diskotéku v Hotel Bobík ve Volarech, vyšetřuje policie. Romové se snažili dostat ke dvěma napadeným a zraněným mužům. Kriminalisté podezřívají tři mladíky z Prahy (31, 28 a 20 let), kteří patří k personálu diskotéky, z ublížení na zdraví, výtržnictví a poškozování cizí věci. ČTK to dnes řekla prachatická policejní mluvčí Radka Sovová. Policisté prověřují, zda incident neměl rasový podtext.

Potyčka začala napadením dvacetiletého mladíka na diskotéce v suterénu. Vše se snažil vyřešit jeho šestačtyřicetiletý otec, kterého ale uvnitř rovněž napadly osoby, které se podle policie podílely na provozu podniku. Před diskotékou se pak srotilo asi 30 místních občanů romské národnosti a dobývalo se do objektu, který provozovatelé ze strachu před ničením zamkli. Rozvášněný dav rozbil několik oken a vchodové dveře. Útočníky zklidnilo až 40 policistů včetně zásahové jednotky.

Při incidentu byli zraněni čtyři lidé. Kromě mladíka a jeho otce, kteří se budou léčit několik týdnů, také osmadvacetiletý muž a jednatřicetiletá žena. Škodu majitel budovy vyčíslil na tři čtvrtě milionu korun.

Podle původních informací policie se mělo při potyčce střílet. Mluvčí uvedla, že kriminalisté to zatím nezjistili, nicméně to ani nevyloučili. Policisté už vyslechli řadu svědků a případ dál šetří. Prověřují i to, zda událost neměla rasový podtext.

KAM DÁL?
Konflikt na diskotéce ve Volarech na Prachaticku

Přečteno: 1448x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo