romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Poobědvat a spřátelit se. Projekt Rodina odvedle i letos usadí ke stolu české rodiny s rodinami cizinců

Praha, 21.11.2011 17:12, (ROMEA)
ilustrační foto

Již sedm let probíhá z popudu organizace Slovo 21 neformální setkání padesáti českých rodin a stejného počtu rodin cizinců pod lakonickým názvem Rodina odvedle. Díky tomu spolu v jeden čas na různých místech ČR zasedlo ke společnému nedělnímu obědu již téměř devět set rodin. Zájemci o nevšední, nejen gurmánský zážitek, se stále mohou hlásit.

Letošní setkání se uskuteční o první adventní neděli 27. 11. 2011 ve 13 hodin ve všech krajích České republiky. Během návštěvy je kromě hlavních aktérů, tedy členů obou rodin, přítomen také asistent ze sdružení Slovo 21. Ten členy obou rodin před setkáním zkontaktuje a podá jim informace o druhé rodině, s níž stráví nedělní oběd.

Většina rodin se do projektu přihlašuje sama, zpravidla prostřednictvím on-line přihlášky umístěné na webových stránkách www.slovo21.cz. Následně jsou vybírány podle kritérií, které mají zajistit co nejvíce společných znaků jednotlivých členů rodin.

„Snažíme se, aby obě rodiny nalezly během oběda společná témata k rozhovoru. Zohledňujeme proto při výběru například věk členů rodin, profesi, zaměstnání, počet a věk dětí a samozřejmě místo bydliště. Nedělní oběd v rámci projektu Rodina Odvedle 2011 totiž nemá být prvním a zároveň posledním setkáním obou rodin. Máme informace, že se některé rodiny, které se do projektu v minulých letech zapojily, stýkají u sebe doma dodnes,“ vysvětluje koordinátorka projektu Bulgan Otgonsuren Rico.

Každá rodina se do projektu může zapojit pouze jednou. Zastoupení států, které se do „Rodinek“ během předchozích sedmi let zapojily, je různorodé. „Každoročně zapojujeme rodiny pocházející z Vietnamu, Mongolska, států z bývalého Sovětského svazu. Zapojili se ale také Afghánci, Maročané, Angolané a Egypťané, kteří našli v České republice svůj nový domov. Někdy mají české rodiny dokonce přání setkat se s rodinou z té či oné konkrétní země, vždy se pro to snažíme udělat maximum,“ říká Bulgan Otgonsuren Rico.

Slovo 21 připravuje mutaci projektu také v šesti zemích Evropské unie. Setkání rodin v rámci mezinárodního projektu Next Door Family EU by se měla uskutečnit už příští rok.

ras, Slovo 21
Přečteno: 1077x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo