romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Rasový lynč u Vrchního soudu v Praze

Praha, 31.8.2009 23:08, (http://sinagl.bigbloger.lidovky.cz)

Přináším další fakta k rasovému lynči spáchaném na policistovi Martinu Barkócim. Je zajímavé – u VS v Praze to vůbec nezaznělo (o médiích nemluvě), že druhý příslušník PČR Hynek Kaňka, který spolu s ním zasahoval, nebyl vůbec obviněn (včetně obou městských policistů)?!

Bylo to snad proto, že v den zásahu měl na sobě poprvé policejní uniformu, jako čerstvý absolvent Policejní školy? Proč vypověděl u výslechu na MV, že policista Barkóci zasahoval „nestandardně“? Proč tedy na porušování zákona a předpisů na to neupozornil a sám nekonal? Proč nebyl také jako „spolupachatel“ obviněn? Dále je zajímavé, že soudce KS Plzeň JUDr. Špicar nutil ke svědecké výpovědi tohoto policistu, kterému se nechtělo vypovídat - pod pohrůžkou pokuty do 50.000,-Kč? Nedivím se, že byl při své výpovědi před KS Plzeň viditelně nejistý? Taková výpověď nemůže mít přece žádnou vypovídající hodnotu?! Soudce donutil policistu Kaňku ke svědecké výpovědi proti jeho vůli a nemůže být tedy vůbec věrohodná a navíc uznaná.

DOKUMENT
Stížnost na soudce JUDr. Jiřího Lněničku předsedovi VS Praha

Normální by přece bylo, že každý policista svoji výpověď uvítá, navíc čerstvý absolvent policejní školy? Bál se snad říci pravdu? Nesměl snad říci pravdu? Byl pod nějakým tlakem? Otázek je příliš mnoho. Smutné, že soudce VS Praha JUDr. Lněnička si tyto zásadní a důležité otázky vůbec nepoložil – tedy alespoň ne v soudní síni? Má snad také strach či také nesmí v zájmu někoho či něčeho?

Martina Barkóciho odsoudili bez důkazů z toho, že Březinu vydíral, ale to říká jen Březina?! Není jediný skutečný důkaz, že by mu vyhrožoval?! Je to tvrzení proti tvrzení bez důkazů! Tímto se soud neměl vůbec zabývat! Nejde jen o dva Romy Pačana a Horvátha, kteří pár fackami napadli člověka ve sporu o dívku - a že těch facek padne v českých hospodách požehnaně - ale i o policistu Martina Barkóciho, který je nevinný a kterému bylo odepřeno Ústavou zaručené právo na spravedlivý proces. Co měl asi policista Barkóci na místě šetřit, když mu Březina, který v podnapilém stavu řekl, že spadl ze schodů, když vycházel z herny?! Policista Barkóci poté předal celou věc k šetření svému nadřízenému, který s ním sepsal protokol v Ostrově na policii - a poté ještě v Jáchymově neboť tam bydlel. Je třeba podotknout, že Březina, napojený na ÚOOZ trval na tom, že se nic nestalo a žádal na policistovi, aby věc nehlásil (!!!) Tvrdil to i své sestře, která ho navštívila v nemocnici a která proti jeho vůli podala trestní oznámení. To se řešilo až po několika měsících.

Odposlech telefonu policisty Martina Barkóciho mezi Pačanem a Horvátem je bezpředmětný – navíc byli opilí a vzhledem k jejich naturelu nelze proto brát použité výrazy zcela vážně. Všichni vědí, že se znají od dětství. Co by to bylo za policistu, navíc Roma, který by neznal v tak malém městě jako je Ostrov Romy a jejich problematiku? Právě díky těmto znalostem a osobním předpokladům byl po dobu 10 let Martin Barkóci skvěle hodnocen za svoji práci.

Soudce VS Praha JUDr. Lněnička přes všechna tato fakta tvrdil, že policista Martin Bartóci pochybil tím, že nekonal podle zákona, zneužil pravomoc veřejného činitele, poškodil dobré jméno policie atd.?! Odsoudil ho na 3 roky nepodmíněně - navíc nesmí Martin Barkóci 8 let pracovat u bezpečnostní složek nebo ve státní správě?!

Pěkně to celé zapáchá kolosální lumpárnou na účet nevinného. U současné PČR nic neobvyklého a bohužel nejenom u ní… Stížnost k rukám předsedy VS Praha jsem již podal.

KAM DÁL?
Vrchní soud v Praze soudil jako za dr. Milady Horákové…?! (Audio záznamy od soudu)
Vrchní soud snížil Romům tresty za napadení muže v Ostrově, nešlo prý o rasově motivovaný čin

Soud v Plzni odsoudil tři Romy za rasový útok

Jan Šinágl
Přečteno: 2718x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Rasismus, Diskriminace, Kauza, Martin BarkóciHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo