romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Reklama KFC v Austrálii stažena pro rasový podtext

Canberra, 8.1.2010 20:28, (ROMEA)

Australská pobočka řetězce rychlého občerstvení KFC musela stáhnout jednu ze svých reklam, která vyvolala kontroverze kvůli rasovému podtextu. Reklama znázorňuje bělošského fanouška kriketu, který se pokouší utišit skupinu rozvášněných příznivců reprezentačního výběru karibské oblasti rozdáváním smažených kuřecích kousků. Píše o tom dnes zpravodajský server BBC.

Reklama byla vysílána pouze v Austrálii, prostřednictvím internetu se ale dostala do Spojených států, kde vyprovokovala stížnosti kvůli necitlivému přístupu k rasové otázce. Kritici poukazují na to, že reklama vychází z ponižujícího rasového stereotypu, podle něhož obyvatelé amerického Jihu s tmavou pletí zbožňují smažené jídlo a konzumují ho ve velkém množství.

Americká pobočka řetězce slíbila reklamu, v níž je bělošský fanoušek v zelenožlutých barvách australského týmu obklopen skupinou příznivců výběru Karibiku (West Indies) zpívajících a tančících v rytmech kalypso, stáhnout a omluvila se za "jakékoli dezinterpretace", jež by mohly působit urážlivě.

Za poslední tři měsíce je to již podruhé, co nějaké vysílání v Austrálii vzbudilo v USA protesty kvůli rasismu. Prvním případem byl protest ohledně zábavné show v australské televizi Channel Nine, v níž skupina zpěváků se začerněnými obličeji zpodobňovala sourozence Jacksonovy.

Přečteno: 1484x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Austrálie, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo