romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romano hangos – za málo peněz dost muziky

Brno, 15.4.2009 16:19, (RH)

Přituhuje. Počet člověčenstva v tísni narůstá. První rány dopadly na Mongoly, Vietnamce a Ukrajince, dosud ochotné potichu v českých fabrikách dřít za pár šupů. Najednou je nikdo nepotřebuje. Mohou zpátky domů, do bídy, před níž se snažili utéct, nebo zde budou přežívat v ilegalitě. Přesto se najdou Vietnamci (viz zprávy), ochotní podpořit romské rodiny, jejichž zadluženost radnice řeší odebíráním sociálních dávek. Obáváme se, že z mnoha důvodů Romové podobné gesto vůči Vietnamcům učinit nedokážou. Chceme proto alespoň za Romano hangos vietnamskou solidaritu ocenit a poděkovat.

Ekonomické potíže se zakously do všech možných oblastí, nevynechaly ani sféru kultury. Kvalitní literární časopisy od Revolver revue přes Tvar po A 2 zápasí o přežití, četli jsme, že už se dusí skoro pod hladinou. Proto s rozpornými pocity píšeme, že Romano hangos se díky ministerstvem kultury poskytnuté dotaci – letos – nad vodou udrží. Vydáme dokonce několik dvojčísel a od léta přejdeme na čtrnáctideník. Zatím nás tedy krize neoškubala tak, jak se předvádíme na kresbě. Marné hledání pracovního místa a chození po stavbách a skladech oba dva ale už z minulosti známe úplně stejně jako mnozí čtenáři RH.

Pro letošek vám však zaručujeme přinejmenším stejnou, ne-li trochu kvalitnější muziku, než jakou hrajeme od srpna 2008. Hoďte nám však do klobouku těch 240 korun předplatného, nečiní-li vám to zásadní potíže. Cena RH je nastavena pro chudé. Distribuci nechceme omezovat, protože informovanost každého potenciálního stoupence pokládáme za příkaz doby. Uvítáme i placení za inzerci. Stejně tak vám budeme vděční, pokud najdete další způsob propagace RH, např. ho vyvěsíte ve vaší instituci do výlohy či na nástěnku, získáte další zájemce, stáhnete naši starší webovou verzi a rozešlete známým, napíšete o RH článek atd. Předem děkujeme.

Vyšlo v Romano hangos / Romském hlasu č. 4-2009 na www.srnm.cz

Pavel Pečínka, Karel Holomek,
Přečteno: 1324x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo