romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romské dětí jsou oběťmi obchodování s lidmi

Bulharsko, Sofie , 22.6.2009 10:39, (ROMEA/RV)

Carla Chivarella, regionální koordinátorka služby OSN pro narkotika a kriminalitu, řekla na fóru v Sofi i, že děti jsou klíčové v obchodovaní s lidmi v jihovýchodní Evropě. Romové patří mezi nejvíce ohrožené. Chivarella řekla, že překážkou v boji proti obchodovaní s dětmi je i nedostatek údajů, protože existence romských dětí většinou není nikde formálně zapsána úřady. Rumen Georgiev, zástupce ředitele Národní vyšetřující služby, prohlásil, že procento bulharských občanů, kteří se stanou oběťmi obchodování s lidmi, je velice vysoké. Děti jsou často lehce zmanipulovatelné a jsou zneužívané také jako pachatelé různých zločinů. Letos bude v Bulharsku zavedeno evropské telefonní číslo, na které občané budou moci zavolat, pokud budou vědět o někom, kdo z jejich okolí obchoduje s dětmi. Za dobu, kdy je Bulharská republika součástí EU, se počet dětí, které překračují statní hranice bez doprovodu rodiče, výrazně zvýšil.
Přečteno: 587x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek..
romea - logo