romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romské dětí jsou oběťmi obchodování s lidmi

Bulharsko, Sofie , 22.6.2009 10:39, (ROMEA/RV)

Carla Chivarella, regionální koordinátorka služby OSN pro narkotika a kriminalitu, řekla na fóru v Sofi i, že děti jsou klíčové v obchodovaní s lidmi v jihovýchodní Evropě. Romové patří mezi nejvíce ohrožené. Chivarella řekla, že překážkou v boji proti obchodovaní s dětmi je i nedostatek údajů, protože existence romských dětí většinou není nikde formálně zapsána úřady. Rumen Georgiev, zástupce ředitele Národní vyšetřující služby, prohlásil, že procento bulharských občanů, kteří se stanou oběťmi obchodování s lidmi, je velice vysoké. Děti jsou často lehce zmanipulovatelné a jsou zneužívané také jako pachatelé různých zločinů. Letos bude v Bulharsku zavedeno evropské telefonní číslo, na které občané budou moci zavolat, pokud budou vědět o někom, kdo z jejich okolí obchoduje s dětmi. Za dobu, kdy je Bulharská republika součástí EU, se počet dětí, které překračují statní hranice bez doprovodu rodiče, výrazně zvýšil.
Přečteno: 591x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2009HLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz..
romea - logo