romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rožnovský skanzen ožil romskou hudbou

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko), 20.7.2007 16:45, (ČTK)

Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm dnes ožilo mezinárodním festivalem Romská píseň. Na 13. ročníku se představí téměř 200 účinkujících z 15 romských i neromských tanečních i pěveckých souborů z Česka, Rumunska a Slovenska. ČTK to řekl ředitel festivalu Petr Tulia.

Festival dnes odpoledne nabídl přehlídku dětských pěveckých a tanečních souborů. Hlavní program tradičně začne v sobotu v 10:30 na rožnovském náměstí T. G. Masaryka, kde se jednotlivé soubory představí návštěvníkům a poté se v průvodu vydají městem.

Kromě romské hudby, tance a zpěvu nabízí festival také přehlídku romských tradičních řemesel, ochutnávku romské kuchyně a romskou literaturu i hudbu.

Cílem festivalu je zachování a prezentování tradic romské kultury. "Hudba a zpěv jsou jedinečnou šancí, jak přiblížit Romy ostatním lidem," řekl Tulia.

Mezinárodní festival romských písní a tanců pořádá valašskomeziříčská Demokratická aliance Romů České republiky. Občanské sdružení vzniklo v roce 1990 a zaměřuje se na romské komunity, jejich emancipaci a zlepšování podmínek pro soužití s většinovou populací.

Přečteno: 1042x
 

Kam dál:

Štítky:  

KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo