romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ruští nezletilci zabili uzbeckého přistěhovalce

Moskva, 17.2.2007 18:15, (CTK)

Skupinka ruských nezletilců napadla v pátek večer na předměstí Petrohradu noži a tyčemi přistěhovalce z Uzbekistánu, přičemž jednoho z nich zabila a druhého vážně zranila. Uvedla to dnes agentura Interfax.

Jeden z napadených Uzbeků podlehl na místě bodným ranám a poranění mozku, druhý je v komatu. Útočníci byli opilí, upřesnila policie. Podle všeho byl útok na oba přistěhovalce rasově motivován, ale to jasně ukáže teprve další vyšetřování.

V Rusku se v posledních letech zvedá vlna xenofobie a rasismu. Příslušníci radikálních skupin, často skinheadi, si vybírají jako oběti svých násilných činů občany tmavší pleti, Židy a cizince pocházející z afrických, asijských nebo středoasijských republik a Kavkazu.

Podle nevládní moskevské organizace SOVA bylo loni v Rusku z rasových pohnutek napadeno nejméně 520 osob, z nichž bylo 54 zabito a přes 400 zraněno.

K trestům odnětí svobody od čtyř a půl až do sedmi let odsoudil koncem ledna ruský soud čtyři mladíky ve věku 15 a 16 let, kteří loni v dubnu k smrti utloukli vietnamského muže. Podle rozsudku měl zločin rasově motivovaný podtext.

Přečteno: 596x
 

Kam dál:

Štítky:  

ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo