romea - logo
16. listopadu 2019 (sobota)
svátek má Otmar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Senátor Doubrava o Romech: tato komunita považuje práci za nejstrašnější způsob obživy. Nadělají si 10, 12, 15 dětí a žijí z přídavků a podpor

Praha, 7.8.2011 16:09, (ROMEA)

Senátor  Jaroslav Doubrava, nedávný dlouholetý komunista, který do Senátu kandidoval za sdružení Severočeši.cz, se v rozhovoru pro parlametnilisty.cz neskrývá svým nepřátelským postojem vůči Romům.

„Romská problematika bude jedním z našich hlavních volebních témat. Ne snad kvůli tomu, že bychom trpěli nějakou xenofobií, ale je to věc, která zejména u nás na severu začíná být velmi palčivá a je potřeba s tím něco dělat. Je potřeba docílit stavu, kdy zákony budou platit pro všechny a musí být vymahatelné. Aby se nestávalo to, co jsem zažil. Potkal jsem jednoho známého policistu, jak někam pospíchá a já se ho ptám, kam běží. On odpověděl: ´ale kousek je nějaký problém mezi Cikánama a já nechci být označený za rasistu, tak raději co nejdál od toho," řekl Doubrava.

Doubrava také tvrdí, že někteří lidé sice nahlásí krádež, ale již se bojí jít k sepsání protokolu, aby se Romové nepomstili jim nebo rodině. Přestože se senátor  hlásí k levicovému ideovému zázemí, souhlasí s tím, aby ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek zpřísnil vyplácení sociálních dávek, neboť jepodle něj  zneužívají právě Romové.

„Je velmi málo věcí, ve kterých mohu souhlasit s naší vládou, ale tohle je jedna z nich. Drábkovi držím palce, aby to prosadil a když budu mít možnost, tak mu pomohu při prosazení takových opatření. Všechno se opět točí kolem Romů. To je komunita, která práci považuje za nejstrašnější způsob obživy. Nadělají si 10, 12, 15 dětí a žijí z těch přídavků a podpor," říká Doubrava.

Senátor je pro podporu rodin, ale ne tím způsobem, že se na dítě vyplatí nějaká částka, ale že za každé dítě se buď sníží o několik procent výše daně či příspěvek do sociálního pojištění. Tak se pomůže lidem, kteří vytváří nějaké hodnoty a „flákačům" se přestane vyplácet rodit děti jak na běžícím páse a nechodit do práce, neboť pokud nebudou pracovat a platit daně, nebude se jim moci ani nic odečíst z daní.

CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE: Odvážný senátor: Seberte Cikánům dávky
Parlametnilisty.cz
Přečteno: 1916x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo