romea - logo
16. října 2021 (sobota)
svátek má Havel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko: dle výzkumu polovina romských dětí s rodiči nehovoří o sexu

Bratislava, Slovensko, 3.2.2007 16:50, (RPA/ROMEA)

Tolerance předmanželského styku je u romských chlapců vyšší než u romských děvčat a rodičů. Až 86% z celkového počtu 160 dotázaných odpovědělo, že je v pořádku, když má hoch s dívkou styk ještě před svatbou; při výběru partnerky jsou ale nároční, jejich vyvolená by měla být panna, když vstupuje do manželství. Informovala o tom Jarmila Filadelfiová, která se podílela na přípravě výzkumu sexuálního a reprodukčního chování v romských komunitách na Slovensku.

Za odmítavými postoji u dívek a rodičů mít před svatbou styk se dle ní skrývají obavy z nechtěného těhotenství a strach z odsouzení okolí. Na otázku, zda se děti baví se svými rodiči o sexu, až 70% chlapců a 51% dívek odpovědělo, že nikdy. „Z průzkumu vyplývá, že více než polovina mladých romských lidí zůstává bez jakýchkoli informací o sexu a sexuálním zdraví.

Tento prázdný informační prostor by tedy měla pokrýt škola či jiné informační aktivity,“ uvedla. Dotazník vyplňovalo 160 dívek a 160 chlapců ve věku 13 – 27 let, a 172 rodičů ve věku 17 – 58 let z 12 slovenských okresů.

Přečteno: 880x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo