romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko: dle výzkumu polovina romských dětí s rodiči nehovoří o sexu

Bratislava, Slovensko, 3.2.2007 16:50, (RPA/ROMEA)

Tolerance předmanželského styku je u romských chlapců vyšší než u romských děvčat a rodičů. Až 86% z celkového počtu 160 dotázaných odpovědělo, že je v pořádku, když má hoch s dívkou styk ještě před svatbou; při výběru partnerky jsou ale nároční, jejich vyvolená by měla být panna, když vstupuje do manželství. Informovala o tom Jarmila Filadelfiová, která se podílela na přípravě výzkumu sexuálního a reprodukčního chování v romských komunitách na Slovensku.

Za odmítavými postoji u dívek a rodičů mít před svatbou styk se dle ní skrývají obavy z nechtěného těhotenství a strach z odsouzení okolí. Na otázku, zda se děti baví se svými rodiči o sexu, až 70% chlapců a 51% dívek odpovědělo, že nikdy. „Z průzkumu vyplývá, že více než polovina mladých romských lidí zůstává bez jakýchkoli informací o sexu a sexuálním zdraví.

Tento prázdný informační prostor by tedy měla pokrýt škola či jiné informační aktivity,“ uvedla. Dotazník vyplňovalo 160 dívek a 160 chlapců ve věku 13 – 27 let, a 172 rodičů ve věku 17 – 58 let z 12 slovenských okresů.

Přečteno: 863x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo