romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko: INEKO - Nejlepším projektem je zřízení počítačové učebny pro Romy

Trnava, Slovensko, 3.2.2007 16:52, (RPA/ROMEA)

Bezplatný pronájem prostor v Centru volného času, které poskytlo město Trnava pro zdokonalování počítačových dovedností místních romských dětí, byl za poslední čtvrtletí nejvýše oceněným projektem v rámci akce hodnocení samosprávních opatření, kterou pravidelně organizuje Institut INEKO.

Více než 20 hodnotitelů mu udělilo nejvyšší počet bodů. Ocenili na něm zejména jeho přínos k integraci romského obyvatelstva do společnosti, ale i fakt, že pomáhá zlepšovat počítačové zručnosti a zvyšuje dostupnost počítačové technologie sociálně slabším vrstvám obyvatel.

V rámci projektu Hodnocení ekonomických a sociálních opatření v regionech SR (HESO-Regiony) se čtvrtletně vyjadřují ekonomičtí analytici, podnikatelé, primátoři a starostové, zástupci akademické obce, stavovských i nevládních organizací k navrhovaným a realizovaným opatřením samosprávných institucí na úrovni obcí, měst i krajů.

Projekt HESO tak přináší názor odborné veřejnosti na důležité opatření ekonomicko-sociálního charakteru, ovlivňující kvalitu života občanů.

Přečteno: 851x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo