romea - logo
16. října 2021 (sobota)
svátek má Havel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko: INEKO - Nejlepším projektem je zřízení počítačové učebny pro Romy

Trnava, Slovensko, 3.2.2007 16:52, (RPA/ROMEA)

Bezplatný pronájem prostor v Centru volného času, které poskytlo město Trnava pro zdokonalování počítačových dovedností místních romských dětí, byl za poslední čtvrtletí nejvýše oceněným projektem v rámci akce hodnocení samosprávních opatření, kterou pravidelně organizuje Institut INEKO.

Více než 20 hodnotitelů mu udělilo nejvyšší počet bodů. Ocenili na něm zejména jeho přínos k integraci romského obyvatelstva do společnosti, ale i fakt, že pomáhá zlepšovat počítačové zručnosti a zvyšuje dostupnost počítačové technologie sociálně slabším vrstvám obyvatel.

V rámci projektu Hodnocení ekonomických a sociálních opatření v regionech SR (HESO-Regiony) se čtvrtletně vyjadřují ekonomičtí analytici, podnikatelé, primátoři a starostové, zástupci akademické obce, stavovských i nevládních organizací k navrhovaným a realizovaným opatřením samosprávných institucí na úrovni obcí, měst i krajů.

Projekt HESO tak přináší názor odborné veřejnosti na důležité opatření ekonomicko-sociálního charakteru, ovlivňující kvalitu života občanů.

Přečteno: 868x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo