romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Sobotka nejdříve xenofobní heslo hájil, nyní požaduje jeho stažení

Praha/Most, 14.9.2010 14:26, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka se ke kampani místní organizace ČSSD v Mostě staví nerozhodně. Požádá sice mosteckého lídra ČSSD Karla Novotného, aby heslo "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla.“ stáhl z kampaně. V rozhovoru pro MF Dnes se však tohoto hesla zastával.

"I když použité heslo není zaměřeno agresivně a výslovně na nikoho neútočí, stalo se hned v prvních dnech předmětem kontroverzní interpretace a vede k polarizujícím a zjednodušeným závěrům," uvedl Sobotka.

"Politika ČSSD není a nebude založena na sociálním či národnostním rozdělování společnosti. ČSSD vždy hájila a hájí sociálně demokratické hodnoty rovných práv a rovných příležitostí a také politiku integrace sociálně vyloučených skupin občanů. Takový postup upřednostňuje před zjednodušujícími řešeními, založenými na nebezpečném populismu, represi a rozdělování společnosti. I proto jsem dnes požádal mosteckého lídra ČSSD Karla Novotného o stažení uvedeného hesla z volební kampaně ČSSD," infromoval Bohuslav Sobotka.

V rozhovoru, který dal MF Dnes před tímto svým prohlášením, však Sobotka říká doslova toto: „Je to poměrně komplikované heslo. Dá se interpretovat různým způsobem a já to nevidím jako něco, co by mělo někoho nějakým dramatickým způsobem popuzovat. Myslím, že nevybočuje z billboardů, co mají jiné standardní politické strany.“

Krajský předseda ČSSD Petr Benda řekl, že do kampaně místním sdružením nezasahuje, a pokud něco takového použili, musí vědět proč.

Josef Tancoš, poslanec sociální demokracie za Ústecký kraj, který je rovněž místopředsedou mostecké buňky, se nedomnívá, že by předvolební heslo, které jeho strana použila, bylo diskriminující či urážlivé.

"Chci, aby se o nadhozeném tématu více přemýšlelo a nezavíralo před ním oči," domnívá se. Podotkl, že volební štáb ČSSD si nechal zpracovat analýzy, v nichž monitoroval, jaké problémy lidem vadí. "Proto se reagovalo mottem, jakým se reagovalo," nechal se slyšet poslanec.

Na Sobotkův požadavek na stažení billboardu z kampaně reagoval Karel Novotný slovy, že o tom bude zítra jednat místní organizace ČSSD v Mostě. "Nechám o případném stažení hlasovat. Jsme demokratickou stranou, pakliže výbor rozhodne o tom, že by se měly plakáty odstranit, sundáme je do několika dnů," sdělil.

Tancoš na otázku, jestli bude hlasovat pro stažení billboardů, přímo neodpověděl. "Budu reagovat na vývoj v místní organizaci a podle ní se rozhodnu," uzavřel prozatím záležitost.

Kampaň, na kterou upozornila MF DNES již kritizovalo občanské sdružení ROMEA nebo ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.

KAM DÁL?
Mostecká ČSSD rozehrává nebezpečnou hru s nenávistí vůči menšinám

ryz
Přečteno: 1090x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo