romea - logo
22. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Soud osvobodil předáka nacionalistické Slovenské pospolitosti

Bratislava, 3.6.2008 10:25, (ROMEA/ČTK)

Obvinění z násilného rasistického útoku zprostil dnes okresní soud v Bratislavě muže číslo dvě nacionalistického spolku Slovenská pospolitost Michala Laššáka. Stalo se tak pro nedostatek důkazů.

Laššák podle obžaloby v roce 2000 v jedné bratislavské tramvaji surově napadl muže tmavé pleti. K osvobození "prvního pobočníka vůdce" spolku zřejmě pomohlo i to, že o incidentu odmítl vypovídat jeden z klíčových svědků. Postarší bratislavský lékař nechtěl svědčit z obavy o svou bezpečnost. Laššáka během vyšetřování nedokázal identifikovat ani napadený muž.

"Je tu více pochybností než usvědčujících důkazů. Soud nemohl jednoznačně říci, že se činu dopustil obžalovaný," řekl soudce.

Prokurátorka přesto na Laššákově vině trvala. "Mám za to, že vina obžalovaného byla prokázána," řekla ještě před vynesením osvobozujícího verdiktu. Zatím se nevyjádřila, zda se odvolá.

Sám Laššák, který má ve Slovenské pospolitosti druhou nejvyšší funkci po šéfovi Ivanu Sýkorovi, se soudního přelíčení nezúčastnil. V minulosti tvrdil, že proces je veden snahou kriminalizovat Slovenskou pospolitost.

Tato organizace je známá extremistickými názory a veřejnými pochody v uniformách připomínajícím Hlinkovu gardu z dob válečného Slovenského státu, kolaborujícího s nacistickým Německem. Stejnojmennou stranu před časem zakázal nejvyšší soud, spolek proto funguje jako sdružení. Jeho členové se účastní i akcí pořádaných českými nacionalisty.

Přečteno: 1050x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Extremismus, Slovensko, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocněníCOVID-19 podvod, jak ta nemoc je smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo