romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Soud potrestal útok radikálů na policejní auto veřejnými pracemi

Praha, 6.5.2009 10:29, (ROMEA)

Tři muže, kteří v noci po pátečním pochodu radikálů v Brně poničili a pomočili policejní auto, potrestal Městský soud v Brně veřejně prospěšnými pracemi. Musejí také uhradit několikatisícovou škodu. Soud rozhodl ve zkráceném řízení. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Soňa Vyplašilová.

Jedenačtyřicetiletý muž, jeho osmnáctiletý syn a dvaatřicetiletý známý se podle policie účastnili páteční akce na náměstí Svobody, kterou pořádala Dělnická strana a další neonacistické organizace. V noci se do města vrátili a zaútočili na prázdné policejní auto zaparkované v Orlí ulici. Poškodili například stěrače a zrcátka a vůz pomočili.

Otec a syn dostali za výtržnictví a poškozování cizí věci shodně 250 hodin veřejně prospěšných prací. Třetímu pachateli soud vyměřil 400 hodin.

Policisté a státní zástupci poslali ve zkráceném řízení k soudu také další tři lidi, které podezírají z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů. Měli na oděvu zakázané symboly a motivy, konkrétně číslo 88, které v šifrované řeči neonacistů označuje pořadí písmen v abecedě a znamená "heil Hitler".

Soudce Michal Kabelík se rozhodl svolat hlavní líčení. Uskuteční se v červnu. Kabelík ČTK řekl, že soud potřebuje získat informace o případných předchozích trestech neonacistů. Všichni jsou již propuštěni na svobodu.

KAM DÁL?
Brnem prošlo 500 pravicových radikalů

ČTK, ROMEA, Romea,
Přečteno: 883x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Neonacismus, DS, 1. májHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo