romea - logo
27. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Alexandr
Loading
rozšířené vyhledávaní

Společnost Člověk v tísni: Opravdu je normální být rasistou?

Praha, 30.4.2008 17:08, (ROMEA/ČTK)

Společnost Člověk v tísni varuje před přibývajícími rasistickými postoji v řadách politiků. Skutečnost, že senátoři minulý týden odmítli zbavit senátorku Lianu Janáčkovou imunity v souvislosti s jejími rasistickými výroky, považuje za nebezpečný precedent. Politici si musejí být vědomi toho, co říkají, a za svá slova mají nést odpovědnost, zejména pokud by se v případě "obyčejného smrtelníka" jednalo o trestný čin.

"Člověk v tísni se věnuje podpoře lidských práv v zahraničí," říká Karel Novák, ředitel Programů sociální integrace společnosti. "Obávám se ale, že brzy bude zapotřebí věnovat stejnou pozornost podpoře lidských práv u nás doma jako v Bělorusku," doplnil Karel Novák.

"V souvislosti s rasistickými výroky našich politiků se přestává jednat o ojedinělé případy, které by člověk rádoby omluvil prostým křupanstvím. Je na místě se ptát, zda nekráčíme vstříc hnědé totalitě. Naši senátoři nám už teď ukázali, že v naší zemi je normální být rasistou," dodává Karel Novák.

Programy sociální integrace společnosti Člověk v tísni působí v šesti desítkách měst a obcí České republiky. Formou terénní sociální práce, pracovního poradenství a podporou vzdělávání v rodinách sociálně slabých a vyloučených obyvatel se snaží napomoci jejich návratu do většinové společnosti.

Přečteno: 3288x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo