romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Společnost Člověk v tísni: Opravdu je normální být rasistou?

Praha, 30.4.2008 17:08, (ROMEA/ČTK)

Společnost Člověk v tísni varuje před přibývajícími rasistickými postoji v řadách politiků. Skutečnost, že senátoři minulý týden odmítli zbavit senátorku Lianu Janáčkovou imunity v souvislosti s jejími rasistickými výroky, považuje za nebezpečný precedent. Politici si musejí být vědomi toho, co říkají, a za svá slova mají nést odpovědnost, zejména pokud by se v případě "obyčejného smrtelníka" jednalo o trestný čin.

"Člověk v tísni se věnuje podpoře lidských práv v zahraničí," říká Karel Novák, ředitel Programů sociální integrace společnosti. "Obávám se ale, že brzy bude zapotřebí věnovat stejnou pozornost podpoře lidských práv u nás doma jako v Bělorusku," doplnil Karel Novák.

"V souvislosti s rasistickými výroky našich politiků se přestává jednat o ojedinělé případy, které by člověk rádoby omluvil prostým křupanstvím. Je na místě se ptát, zda nekráčíme vstříc hnědé totalitě. Naši senátoři nám už teď ukázali, že v naší zemi je normální být rasistou," dodává Karel Novák.

Programy sociální integrace společnosti Člověk v tísni působí v šesti desítkách měst a obcí České republiky. Formou terénní sociální práce, pracovního poradenství a podporou vzdělávání v rodinách sociálně slabých a vyloučených obyvatel se snaží napomoci jejich návratu do většinové společnosti.

Přečteno: 3304x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo