romea - logo
12. července 2020 (neděle)
svátek má Bořek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Společnost Člověk v tísni: Opravdu je normální být rasistou?

Praha, 30.4.2008 17:08, (ROMEA/ČTK)

Společnost Člověk v tísni varuje před přibývajícími rasistickými postoji v řadách politiků. Skutečnost, že senátoři minulý týden odmítli zbavit senátorku Lianu Janáčkovou imunity v souvislosti s jejími rasistickými výroky, považuje za nebezpečný precedent. Politici si musejí být vědomi toho, co říkají, a za svá slova mají nést odpovědnost, zejména pokud by se v případě "obyčejného smrtelníka" jednalo o trestný čin.

"Člověk v tísni se věnuje podpoře lidských práv v zahraničí," říká Karel Novák, ředitel Programů sociální integrace společnosti. "Obávám se ale, že brzy bude zapotřebí věnovat stejnou pozornost podpoře lidských práv u nás doma jako v Bělorusku," doplnil Karel Novák.

"V souvislosti s rasistickými výroky našich politiků se přestává jednat o ojedinělé případy, které by člověk rádoby omluvil prostým křupanstvím. Je na místě se ptát, zda nekráčíme vstříc hnědé totalitě. Naši senátoři nám už teď ukázali, že v naší zemi je normální být rasistou," dodává Karel Novák.

Programy sociální integrace společnosti Člověk v tísni působí v šesti desítkách měst a obcí České republiky. Formou terénní sociální práce, pracovního poradenství a podporou vzdělávání v rodinách sociálně slabých a vyloučených obyvatel se snaží napomoci jejich návratu do většinové společnosti.

Přečteno: 3288x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo