romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stáhněte si desátě číslo Romano voďori!

Praha, 17.1.2012 10:43, (ROMEA)
Foto: Romano voďori

Právě vychází nové číslo Romano voďori na téma migrace. Stáhněte si ho do svého počítače v PDF a prolistujte si ho v klidu ve svém počítači.

Stáhněte si nové číslo Voďori ZDE

Milý čtenáři,

vánoční stromeček sousedů, kteří bydlí o patro výš, už prolétl kolem našich oken přímo před popelnici, venku přituhuje a jaro v nedohlednu. Nikoli však Romano voďori. Jeho desáté číslo otevírá téma migrace. Stěhování snad vždy zpřehází již zaběhlé zákonitosti našeho života. Někdy z něj můžeme mít radost – to když se například stěhujeme do příjemného a vysněného bytu –, může nám ale být i noční můrou, protože jsme k němu byli donuceni svým okolím. Je na každém z nás, jak se v novém prostředí naučíme žít.

Téma zahájí podařený rozhovor kladrubské redakce s obyčejnou, přesto neobyčejnou romskou ženou, která v poválečném období přišla s manželem ze Slovenska do Čech za prací, za lepším životem, jak tehdy mnozí říkali.

V nové rubrice Cooltour multimediální umělkyně Darina Alster popisuje svou dvoutýdenní uměleckou pouť, v jejímž rámci společně se svou kolegyní Veronikou Slámovou uskutečnily několik neotřelých představení, a to trochu nezvykle – ve veřejném prostoru přímo před zraky nic netušících kolemjdoucích. Zajímá tě, jaké byly jejich reakce? Nalistuj stranu sedm.

V psychologické poradně ti Dana Hajná, krom tradičního odpovídání na dotazy tvých vrstevníků, dá pár užitečných rad, kterými je možné se řídit v případě, že stěhování potká i tvou rodinu, a tedy i ty budeš muset oprášit své kufry.

V druhé polovině čísla najdeš napínavou povídku o útěku mladé dívky do neznámé země, kde se musela naučit žít – v novém prostředí obklopena cizími lidmi a jejich zvyklostmi – bez rodičů a dosavadních přátel, jen po boku své milované chůvy.

Časopis i tentokrát uzavírá další díl hororového seriálu Anny Eliášové o hrůzostrašné Krvavé Mary.

Co napsat závěrem? Minule jsem ten vtip zrovna nevychytal (chybka se prostě vloudila), tak to zkusím znovu: Letí komár, potká berušku a ptá se jí: „Ahoj beruško, jak se máš?“ A ona na to: „No a!“

Stáhněte si nové číslo Voďori ZDE

Přečteno: 652x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo