romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stáhněte si nové číslo Romano voďori!

Praha, 9.11.2011 16:46, (Romano voďori)
Výchozí fotografie pro obálku časopisu - srnky dikdik žijí v páru, pokud jeden z nich zemře, druhý odejde žalem. (foto: Lukáš Houdek)

Milý čtenáři,

listí opadalo, z košatých kaštanových alejí se staly řady holých nevzhledných kůlů, červenožlutozelené listoví na zemi pomalu hnije a vše nás tedy upomíná, že je čas připravit se na další krutou zimu. Se stejnou pravidelností, s jakou se střídají roční období, vychází i deváté číslo Voďori, které tě tentokrát přivítá ne moc úsměvným tématem – závislostmi. Jak své příspěvky začíná celá řada redaktorů na následujících stránkách, závislí jsme celý život. Některé ze závislostí jsou přirozené, jiné si budujeme sami, přestože pro nás mohou být zničující.

Téma zahájí otevřený a upřímný rozhovor kladrubské redakce s malířkou Marií Havlenovou-Saudkovou, dcerou známého českého fotografa. Ta v době svého dospívaní spadla do závislosti na tvrdých drogách, která ji přivedla až do vězení, kde strávila tři roky.

Pohled z jiné strany přinese druhý rozhovor, tentokrát s Helenou Třeštíkovou, tvůrkyní úspěšného dokumentárního filmu Katka. Mapuje v něm několik let života dívky, pro niž se droga stala denním chlebem – možná ses s filmem Katka setkal i ty při některém z promítání pro školy. Rozhovor s dokumentaristkou tak uvede zbrusu novou rubriku Cooltour, která bude přinášet zajímavosti ze světa kultury, jež budou tematicky souviset s aktuálními čísly.

Téma závislostí oslovilo celou řadu našich mladých redaktorů. Vedle toho, že tě seznámí se svým vlastním příběhem a bojem s nejrůznějšími závislostmi, ukážou ti i jejich širokou plejádu.

Zatímco Anna Eliášová přichází s druhým dílem napínavého seriálu o Krvavé Mary, Anna Kolářová uvádí první část dvojdílné mystické povídky o holčičce, která si ráda hrála na hřbitově.

Česko-slovenský komiks Ladi Gažiové se opět věnuje skutečnému příběhu ženy-matky, která se stala závislou na internetových hrách, a málem tak přišla o své děti a blízké.

Abychom nekončili tak smutně, rozhodl jsem se ti k tomu čtení přidat jeden vtip z mého dětství, který jsme si nadšeně se spolužáky vyprávěli: Šel vtip, zakop a vtip a to byl celý vtip! (Smějete se? Já už ne.)

Stáhněte si časopis v PDF!

Přečteno: 1196x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo