romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stáhněte si nové číslo Romano voďori

Praha, 19.11.2010 14:42, (Romano voďori)

Milý čtenáři,

nákupní centra se pomalu plní blikajícími vánočními cingrlátky, menší obchůdky čokoládovými kolekcemi a ještě menší kiosky vystavují do výloh červenobílé čepice Santy Clause. Do toho téměř předsvátečního zmatku a počínajících sněhových břeček přicházíme se čtvrtým číslem Voďori, jehož články jsou i tentokrát protkány dalším z témat, kterým jsou SNY.

Jak jistě víš, sny nejsou jen bláznivé, často nepochopitelné myšlenky a příběhy, které nám v noci prolétají hlavou, ale také velká přání, která někteří z nás v sobě potlačují, jiní si za nimi cílevědomě jdou a snaží se všemi možnými prostředky jejich naplnění dosáhnout. O důležitosti a rolích snů v našem životě bude pojednávat článek psycholožky Dany Hajné. Sny se bude zabývat také text věnovaný tibetským dětem, které byly nuceny odejít za lepším životem od svých rodičů a kamarádů do severní Indie. Kromě svých přání se ti v něm svěří i se svým životním příběhem.

STÁHNOUT Romano voďori
stáhnout v pdf (10.2 MB)

Na dlouhé cestě za našimi sny často stojí řada komplikací. Ne vždy se ale jedná o překážky jednoduché a snadno odstranitelné. O tom ví své i dvojice úspěšných Romů – novinářka Jarmila Balážová spolu s rapperem Lukreciem Changem. Každý z nich si jedno ze svých velkých přání už splnil. My se na stránkách Voďori dozvíme za jakých okolností.

Naši redaktoři z kladrubské a chanovské redakce tentokrát zpovídali populární herečku Annu Polívkovou, kterou jistě znáš například z filmu Účastníci zájezdu. Ta odpovídala na otázky týkající se jejích dětských snů, studií, herecké dráhy a v neposlední řadě vlivu slavných rodičů na její osobní vývoj.

Komiks z dílny výtvarnice Ladi Gažiové je tentokrát inspirován pravdivým příběhem romské dívky, která se při snaze o dosažení vytouženého povolání potýká s neporozuměním svého okolí, které ale pevnou vůlí přemůže a dokáže, že ji podceňovalo neprávem!

Za vaše věcné připomínky a přání o zařazení nových zajímavých témat moc děkujeme. Budeme se těšit na další. Stejně tak budeme vděční i za nové mladé přispěvatele, kteří v sobě objeví zájem o novinářskou práci a budou nám cennými spolupracovníky.

Netradičně bych rád tento úvodník ukončil moudrem, které často v době mých dětských let padalo z úst mého otce:

Jedem s medem! Protože Vánoce jsou za dveřmi!

KAM DÁL?
Oficiální stránky časopisu Romano voďori
stáhnout Romano voďori v pdf (10.2 MB)

Přečteno: 707x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo