romea - logo
23. února 2020 (neděle)
svátek má Svatopluk
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stipendijní program pro romské vysokoškolské studenty

Budapest, 6.6.2007 12:08, (ROMEA)

Nadace otevřené společnosti (OSI) a Romský vzdělávací fond (REF) vyhlásilo sedmý ročník stipendijního programu pro Romské vysokoškolské studenty. První dva roky programu byly financované ze zlata, které bylo kořistí nacistů ve druhé světové válce a získáno zpět spojenci. Financování programu v 3., 4. a 5. roce svého fungování zabezpečila Nadace otevřené společnosti s podporou nadace C.S. Mott Foundation a německé nadace „Vzpomínka, zodpovědnost a budoucnost“ (RFF). Od šestého roku programu pomoc přichází především od OSI a REF.

Stipendium RMUSP musí být využito na pokrytí školného, učebnic, poplatků za zkoušky a částečně náklady spojené s bydlením. Stipendium se neuděluje automaticky na následující rok, ale je možné si zažádat a při obnově stipendia se bude přihlížet na úspěch v minulém akademickém roce.

Žadatelé o stipendium RMUSP musí:
a) veřejně hlásit k rómskému původu,
b) předložit kompletní formulář žádosti o stipendium,
c) předložit oficiální výpis známek z univerzity za akademický rok 2005-2006, nebo oficiální výpis známek z posledního uzavřeného školního roku (střední škola, vysoká škola, magisterské nebo doktorského studia) v případě, že nebyl studentem vysoké školy v roce 2005 – 2006,
d) předložit nejméně jeden doporučující dopis,
e) vrátit kompletní a podepsané smluvní podmínky,
f) dokázat přijetí na denní studium v akreditovaném vysokoškolském zařízení v zemi pobytu - předložením originálu potvrzení o zápisu 2007 – 2008.

Uzávěrka programu je 15.června 2007.

Bližší informace, včetně vyhlášení programu a formulářů najdete na internetových stránkách
zde http://ref.rmusp.org/core_program/

Přečteno: 1003x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Zahraniční, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo