romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stipendijní program pro romské vysokoškolské studenty

Budapest, 6.6.2007 12:08, (ROMEA)

Nadace otevřené společnosti (OSI) a Romský vzdělávací fond (REF) vyhlásilo sedmý ročník stipendijního programu pro Romské vysokoškolské studenty. První dva roky programu byly financované ze zlata, které bylo kořistí nacistů ve druhé světové válce a získáno zpět spojenci. Financování programu v 3., 4. a 5. roce svého fungování zabezpečila Nadace otevřené společnosti s podporou nadace C.S. Mott Foundation a německé nadace „Vzpomínka, zodpovědnost a budoucnost“ (RFF). Od šestého roku programu pomoc přichází především od OSI a REF.

Stipendium RMUSP musí být využito na pokrytí školného, učebnic, poplatků za zkoušky a částečně náklady spojené s bydlením. Stipendium se neuděluje automaticky na následující rok, ale je možné si zažádat a při obnově stipendia se bude přihlížet na úspěch v minulém akademickém roce.

Žadatelé o stipendium RMUSP musí:
a) veřejně hlásit k rómskému původu,
b) předložit kompletní formulář žádosti o stipendium,
c) předložit oficiální výpis známek z univerzity za akademický rok 2005-2006, nebo oficiální výpis známek z posledního uzavřeného školního roku (střední škola, vysoká škola, magisterské nebo doktorského studia) v případě, že nebyl studentem vysoké školy v roce 2005 – 2006,
d) předložit nejméně jeden doporučující dopis,
e) vrátit kompletní a podepsané smluvní podmínky,
f) dokázat přijetí na denní studium v akreditovaném vysokoškolském zařízení v zemi pobytu - předložením originálu potvrzení o zápisu 2007 – 2008.

Uzávěrka programu je 15.června 2007.

Bližší informace, včetně vyhlášení programu a formulářů najdete na internetových stránkách
zde http://ref.rmusp.org/core_program/

Přečteno: 1002x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Zahraniční, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo