romea - logo
20. června 2019 (čtvrtek)
svátek má Květa
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stipendijní program pro romské vysokoškolské studenty

Budapest, 6.6.2007 12:08, (ROMEA)

Nadace otevřené společnosti (OSI) a Romský vzdělávací fond (REF) vyhlásilo sedmý ročník stipendijního programu pro Romské vysokoškolské studenty. První dva roky programu byly financované ze zlata, které bylo kořistí nacistů ve druhé světové válce a získáno zpět spojenci. Financování programu v 3., 4. a 5. roce svého fungování zabezpečila Nadace otevřené společnosti s podporou nadace C.S. Mott Foundation a německé nadace „Vzpomínka, zodpovědnost a budoucnost“ (RFF). Od šestého roku programu pomoc přichází především od OSI a REF.

Stipendium RMUSP musí být využito na pokrytí školného, učebnic, poplatků za zkoušky a částečně náklady spojené s bydlením. Stipendium se neuděluje automaticky na následující rok, ale je možné si zažádat a při obnově stipendia se bude přihlížet na úspěch v minulém akademickém roce.

Žadatelé o stipendium RMUSP musí:
a) veřejně hlásit k rómskému původu,
b) předložit kompletní formulář žádosti o stipendium,
c) předložit oficiální výpis známek z univerzity za akademický rok 2005-2006, nebo oficiální výpis známek z posledního uzavřeného školního roku (střední škola, vysoká škola, magisterské nebo doktorského studia) v případě, že nebyl studentem vysoké školy v roce 2005 – 2006,
d) předložit nejméně jeden doporučující dopis,
e) vrátit kompletní a podepsané smluvní podmínky,
f) dokázat přijetí na denní studium v akreditovaném vysokoškolském zařízení v zemi pobytu - předložením originálu potvrzení o zápisu 2007 – 2008.

Uzávěrka programu je 15.června 2007.

Bližší informace, včetně vyhlášení programu a formulářů najdete na internetových stránkách
zde http://ref.rmusp.org/core_program/

Přečteno: 998x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Zahraniční, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo