romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stipendijní program pro romské vysokoškolské studenty

Budapest, 6.6.2007 12:08, (ROMEA)

Nadace otevřené společnosti (OSI) a Romský vzdělávací fond (REF) vyhlásilo sedmý ročník stipendijního programu pro Romské vysokoškolské studenty. První dva roky programu byly financované ze zlata, které bylo kořistí nacistů ve druhé světové válce a získáno zpět spojenci. Financování programu v 3., 4. a 5. roce svého fungování zabezpečila Nadace otevřené společnosti s podporou nadace C.S. Mott Foundation a německé nadace „Vzpomínka, zodpovědnost a budoucnost“ (RFF). Od šestého roku programu pomoc přichází především od OSI a REF.

Stipendium RMUSP musí být využito na pokrytí školného, učebnic, poplatků za zkoušky a částečně náklady spojené s bydlením. Stipendium se neuděluje automaticky na následující rok, ale je možné si zažádat a při obnově stipendia se bude přihlížet na úspěch v minulém akademickém roce.

Žadatelé o stipendium RMUSP musí:
a) veřejně hlásit k rómskému původu,
b) předložit kompletní formulář žádosti o stipendium,
c) předložit oficiální výpis známek z univerzity za akademický rok 2005-2006, nebo oficiální výpis známek z posledního uzavřeného školního roku (střední škola, vysoká škola, magisterské nebo doktorského studia) v případě, že nebyl studentem vysoké školy v roce 2005 – 2006,
d) předložit nejméně jeden doporučující dopis,
e) vrátit kompletní a podepsané smluvní podmínky,
f) dokázat přijetí na denní studium v akreditovaném vysokoškolském zařízení v zemi pobytu - předložením originálu potvrzení o zápisu 2007 – 2008.

Uzávěrka programu je 15.června 2007.

Bližší informace, včetně vyhlášení programu a formulářů najdete na internetových stránkách
zde http://ref.rmusp.org/core_program/

Přečteno: 999x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Zahraniční, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo