romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Svědkyně proti Čunkovi je pravdomluvná, usoudil znalec

Vsetín, 10.5.2007 8:54, (www.idnes.cz)

Jiří Čunek má o starost víc. Jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová, která na policii vypověděla, že se jí chlubil převzetím úplatku, je pravdomluvná. Alespoň to usoudil psycholog, který vypracoval její soudní posudek.

Kauza Jiří Čunek

"Svědkyně obecně mluví pravdu," stojí v dokumentu, který je součástí vyšetřovacího spisu proti Čunkovi. O psychologický profil zažádala policie.

Chtěla vědět, jaké má jejich klíčová svědkyně v kauze Čunek IQ, jestli si dobře pamatuje, co zažila, a hlavně, nemá-li sklony k bájné lhavosti.

"Asi bych neočekávala jinou zprávu," komentuje výsledek Marcela Urbanová. Čunkův advokát Eduard Bruna posudek samozřejmě nepřivítal.

"Kdyby se zjistilo, že paní Urbanová trpí bájnou lhavostí, tak by nám to zcela jistě pomohlo. Nic by to nevyřešilo, ale byl by to důležitý kousek mozaiky," řekl pro MF DNES Bruna.

Podle něj to však ještě neznamená, že Urbanová po pravdě popsala i to, co zažila 11. února 2002 na vsetínské radnici – tedy že se před ní Čunek vychloubal korupcí.

"Máte lidi, a je jich hodně, kteří mluví obecně pravdu, ale mají-li nějakou motivaci, tak vám třeba tu pravdu neřeknou. S tím se přece každý musel setkat tisíckrát," říká advokát Bruna.

Přečteno: 706x
 

Kam dál:

Štítky:  

AktualityHLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo