romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Tisková konference k vyhlášení vítězných komiksů proti diskriminaci

Brno, 13.6.2007 9:42, (ROMEA/Iq Roma Servis)

Občanské sdružení IQ Roma servis, poskytující sociální, poradenské a vzdělávací služby pro sociálně vyloučenou romskou komunitu realizuje projekt v linii Evropského roku rovných příležitostí (ERRP): „2007: Brno slaví Evropský rok rovných příležitostí pro všechny“ v rámci kterého se uskuteční vyhlášení vítězných komiksů proti diskriminaci vytvořených žáky 2. stupně základních škol. Vyhlášení proběhne na tiskové konferenci v prostorách IQ Roma servisu, o. s. dne 22. 6. 2007 od 15:00 hod na Hybešové 41v Brně.

Projekt 2007: Brno slaví Evropský rok rovných příležitostí pro všechny, zaštítěný hejtmanem Jihomoravského kraje a primátorem města Brna, zahrnuje regionální informační, propagační a vzdělávací kampaň.

Hlavními cíli projektu je posílit důstojnost a práva všech lidí i skupin, upozorňovat na nebezpečí, které skýtají předsudky a vyjádřit uznání a ocenění hodnotám a přínosu rozmanitosti a rovnosti pro místní komunity, region i celou společnost. Projekt probíhající v Brně a jihomoravském regionu je zaměřen mimo jiné na obecné šíření zásad a základních hodnot propagovaných ERRP 2007, jako jsou právo na rovné zacházení, nepřípustnost diskriminace a možnosti legální obrany proti ní.

Jedním z důležitých prvků, veden v několika liniích, představuje aktivní zapojení mladé generace, a proto byla IQ Roma servisem, o. s. ve spolupráci se základními školami vyhlášena soutěž o nejlepší komiks proti předsudkům a diskriminaci na téma: „Jak to vidím Já“. Při příležitosti vyhlášení soutěže byla na spolupracujících školách uvedena ukázka lekce divadla Fórum s atidiskriminačním poselstvím realizovaná pedagogy IQ Roma servisu.

Komiksy odkrývající příběhy a nástrahy lidí, kteří jsou vystaveni riziku diskriminace na základě pohlaví, rasového nebo etnického původu, náboženského vyznání nebo světového názoru, zdravotního postižení, věku nebo sexuální orientace budou vyhodnoceny 22. 6. 2007 a na navazující tiskové konferenci konané od 15:00 hod proběhne vyhlášení vítězných komiksů.

Přečteno: 880x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo