romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Tisková konference k vyhlášení vítězných komiksů proti diskriminaci

Brno, 13.6.2007 9:42, (ROMEA/Iq Roma Servis)

Občanské sdružení IQ Roma servis, poskytující sociální, poradenské a vzdělávací služby pro sociálně vyloučenou romskou komunitu realizuje projekt v linii Evropského roku rovných příležitostí (ERRP): „2007: Brno slaví Evropský rok rovných příležitostí pro všechny“ v rámci kterého se uskuteční vyhlášení vítězných komiksů proti diskriminaci vytvořených žáky 2. stupně základních škol. Vyhlášení proběhne na tiskové konferenci v prostorách IQ Roma servisu, o. s. dne 22. 6. 2007 od 15:00 hod na Hybešové 41v Brně.

Projekt 2007: Brno slaví Evropský rok rovných příležitostí pro všechny, zaštítěný hejtmanem Jihomoravského kraje a primátorem města Brna, zahrnuje regionální informační, propagační a vzdělávací kampaň.

Hlavními cíli projektu je posílit důstojnost a práva všech lidí i skupin, upozorňovat na nebezpečí, které skýtají předsudky a vyjádřit uznání a ocenění hodnotám a přínosu rozmanitosti a rovnosti pro místní komunity, region i celou společnost. Projekt probíhající v Brně a jihomoravském regionu je zaměřen mimo jiné na obecné šíření zásad a základních hodnot propagovaných ERRP 2007, jako jsou právo na rovné zacházení, nepřípustnost diskriminace a možnosti legální obrany proti ní.

Jedním z důležitých prvků, veden v několika liniích, představuje aktivní zapojení mladé generace, a proto byla IQ Roma servisem, o. s. ve spolupráci se základními školami vyhlášena soutěž o nejlepší komiks proti předsudkům a diskriminaci na téma: „Jak to vidím Já“. Při příležitosti vyhlášení soutěže byla na spolupracujících školách uvedena ukázka lekce divadla Fórum s atidiskriminačním poselstvím realizovaná pedagogy IQ Roma servisu.

Komiksy odkrývající příběhy a nástrahy lidí, kteří jsou vystaveni riziku diskriminace na základě pohlaví, rasového nebo etnického původu, náboženského vyznání nebo světového názoru, zdravotního postižení, věku nebo sexuální orientace budou vyhodnoceny 22. 6. 2007 a na navazující tiskové konferenci konané od 15:00 hod proběhne vyhlášení vítězných komiksů.

Přečteno: 880x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo