romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Tomio Okamura odpovídal na otázky čtenářů on-line

Praha, 2.11.2009 14:49, (ROMEA)

Server Skola.romea.cz připravil na středu 4. 11. 2009 od 11:00 on-line rozhovor. Na dotazy čtenářů odpovídal Tomio Okamura, zástupce největší japonské cestovní kanceláře MIKI TRAVEL, majitel restaurace, prodejny a salonu krásy.

Tomio se narodil roku 1972 v Tokiu. Jeho matka je Češka, po otci má japonské a korejské předky. Vyrůstal v Japonsku, od mládí žije v České republice, jeho část prožil dokonce v dětském domově. Útočištěm je mu Praha, k níž má velmi vřelý vztah. V zahraničí o sobě hrdě prohlašuje, že je Čech.

SEZNAM ODPOVĚNÍ NALEZNETE ZDE

Tomio Okamura odpovídal ve středu 4. 11. 2009 od 11:00

Byla doba, kdy v Tokiu v malém občerstvení v kině prodával colu a popcorn. V současné době jeho cestovní kancelář dováží do České a Slovenské republiky více než 129 tisíc turistů ročně. Jako jeden z mála byl představen při osobní audienci japonskému císaři jako symbol spojující Japonské císařství a Českou republiku. Roku 2002 se angažoval v uspořádání největší japonské kulturní zahraniční akce – Japan week - pořádané v Praze. Od podzimu 2004 je členem a tiskovým mluvčím prezidia Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Tomio každoročně organizuje řadu charitativních koncertů. Pro rok 2008 byl jmenován českým ambasadorem Evropského roku mezikulturního dialogu, pořádaným EU. V mnoha televizních a rozhlasových pořadech se snaží propagovat japonskou kulturu, a přispívat tak k většímu porozumění a toleranci mezi lidmi různých vyznání, kultur a ras na celém světě.

Server Skola.romea.cz nabízí pedagogům, školám, studentům i dalším zájemcům množství informací o Romech a dalších menšinách žijících v ČR. Kromě historie, literatury, profilů zajímavých osobností přináší také on-line rozhovory s výraznými lidmi různých menšin a kultur.

Přečteno: 4834x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-line, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo