romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

TÝDEN.CZ: Rozhovor s Lianou Janáčkovou

Praha, 23.4.2008 13:46, (TÝDEN.CZ)

Liana Janáčková poskytla v souvislosti s hlasování Senátu o vydání k trestnímu stíhání serveru TÝDEN.CZ krátký rozhovor.

Proč jste o zbavení imunity nepožádala sama?
Dlouho jsem se rozhodovala, bavila jsem se o tom s různými lidmi a všichni mi říkali: Neblázni, to není trestný čin, pokračuj v tom, co děláš. A totéž vlastně řekla i většina senátorů, že to není trestný čin. Trochu mě ale překvapil senátor Novotný, který nejprve prosazoval mé nevydání, a pak otočil a hlasoval pro zbavení imunity.

POSLECHNĚTE SI RASISTICKÉ VÝROKY
Podle policie senátorka Janáčková spáchala trestný čin

NEPŘEHLÉDNĚTE
SPECIÁL: Čtěte vše o rasistických výrocích Liany Janáčkové

Senátor Novotný ve své zpravodajské zprávě argumentoval tím, že jste se trestného činu nedopustila, ale že by to měl posoudit soud. Obává se, že váš případ povede k tomu, že nikdo nebude chtít o romské problematice mluvit a bude se bát obvinění z rasismu.
Ano, trochu mi ujela slova, ale v řešení romské problematiky stejně budu muset pokračovat - a chci. Bez ohledu na to, co se teď děje.

ROZHOVOR SI MŮŽETE PŘEČÍST TAKÉ NA SERVERU TÝDEN.CZ

Není to nespravedlivé vůči bývalému místostarostovi Jiřímu Jezerskému, který je trestně stíhaný kvůli stejné věci a teď v tom zůstane sám?
S panem Jezerským jsem se o tom radila, jsme přátelé a já budu u soudu jako svědek, takže mu svými svědeckými výpověďmi mohu pomoci.

Jak očekáváte, že rozhodne Senát jako celek?
Ani jsem nevěděla, že to bude do programu jednání Senátu zařazeno tak brzy, bylo to pro mě překvapení. Ale ať už to dopadne jakkoli, budu ráda, že to skončí. Neustálá pozornost médií, z nichž některá překrucují fakta, je nepříjemná.

Přečteno: 1880x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rozhovory, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo