romea - logo
14. prosince 2019 (sobota)
svátek má Lýdie
Loading
rozšířené vyhledávaní

USA: Nacisté vypálili indiánovi hákový kříž na ruku. Půjdou sedět na osm a pět let

Nové Mexiko, USA, 27.1.2012 16:24, (ROMEA)

Soud v americkém státě Nové Mexiko odsoudil dva neonacisty na několikaleté vězení za napadení mladíka (22 let), kterému na ruku horkým věšákem vypálili hákový kříž , symbol nacistického Německa.

Kromě toho mu na hlavě vyholili stejný symbol. Na tělo mu také napsali zkratku KKK (Ku Klux Klan) a heslo White Power (bílá síla - heslo rasistů).

Celá krutá akce před téměř dvěma lety trvala několik hodin a pachatelé si ji dokonce natáčeli na mobilní telefon. Soud však s dvěma násilníky slitování neměl. Za útok na muže s indiánským původem poslal 28-letého muže na osm a jeho 26-ročního komplice na pět let do vězení.

Novinky.sk
Přečteno: 950x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek..
romea - logo