romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

USA: Nacisté vypálili indiánovi hákový kříž na ruku. Půjdou sedět na osm a pět let

Nové Mexiko, USA, 27.1.2012 16:24, (ROMEA)

Soud v americkém státě Nové Mexiko odsoudil dva neonacisty na několikaleté vězení za napadení mladíka (22 let), kterému na ruku horkým věšákem vypálili hákový kříž , symbol nacistického Německa.

Kromě toho mu na hlavě vyholili stejný symbol. Na tělo mu také napsali zkratku KKK (Ku Klux Klan) a heslo White Power (bílá síla - heslo rasistů).

Celá krutá akce před téměř dvěma lety trvala několik hodin a pachatelé si ji dokonce natáčeli na mobilní telefon. Soud však s dvěma násilníky slitování neměl. Za útok na muže s indiánským původem poslal 28-letého muže na osm a jeho 26-ročního komplice na pět let do vězení.

Novinky.sk
Přečteno: 955x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz..
romea - logo