romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Břeclavi napadla trojice útočníka mladíka, který přišel o ledvinu. Prý šlo o Romy.

Břeclav, 16.4.2012 16:23, (ROMEA)

Trojice útočníků v neděli večer na břeclavské ulici zranila kolemjdoucího mladíka. S těžkými zraněními skončil v nemocnici. Policie pátrá po třech pachatelích, kteří napadli v Břeclavi patnáctiletého chlapce. Jak řekla agentuře Mediafax břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová, poškozený utrpěl těžká zranění.

Incident se stal v neděli večer na ulici Jana Palacha v blízkosti hotelu Terezka.

"Mladíka měli napadnout tři pachatelé mezi osmou až devátou hodinou. Příčiny útoku jsme dosud nezjistili," uvedla Haraštová. Podle ní hoch utrpěl závažná zranění.

"Žádáme občany o spolupráci při hledání útočníků. Kdokoliv může poskytnout informace na lince 158," vyzvala mluvčí. Agentura Mediafax zjistila od matky napadeného, že byl chlapec v ohrožení života kvůli vnitřnímu krvácení. "Doktoři řekli, že má poškozená játra a natrženou ledvinu. Hned musel na operaci a o ledvinu přišel," sdělila Mediafaxu žena. Podle ní jí syn řekl, kdo jej napadl.

"Přišli k němu tři romští občané a chtěli po něm cigaretu. Když řekl, že nemá, povalili ho na zem a zbili. Kolem nákupního centra se podobných skupin pohybuje spousta a můj syn není prvním, koho tito lidé napadli," zdůraznila matka. Jak dodala, situace by se měla co nejdříve řešit. "Chtěla bych zabránit tomu, aby se další matka ocitla v podobné pozici. Já jsem ráda, že syn žije, ale celý život bude žít bez ledviny. Nyní leží na ARO v nemocnici a do školy půjde podle doktora nejdříve až za měsíc. Nevím, jestli nebude muset opakovat ročník," řekla matka. 

Mediafax
Přečteno: 8314x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo