romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Novém Bydžově se osvědčili romští asistenti prevence kriminality

Nový Bydžov, 15.11.2011 12:33, (ROMEA)

Nová stránka 1

Již přes měsíc využívá radnice v Novém Bydžově společné služby městských strážníků a dvou romských asistentů prevence kriminality. Společně pomáhají řešit problémy v místní romské komunitě. Informuje o tom Hradecký deník.

Nová služba je hrazená v rámci projektu Úsvit ministerstva vnitra a zatím jsou s ní jen dobré zkušenosti. „Je jednodušší komunikace. Protože jsme vybírali autority, řeší s vlastní komunitou vzniklé problémy. Radí jim, ale také dohlížejí na pořádek,” řekl Deníku místostarosta města Bohumil Orel.

Jak dodal, radnice má nyní k dispozici šest městských strážníků, kteří „jedou” v třísměnném provozu. S asistenty se pak zaměřují na klid a veřejný pořádek především v nočních hodinách v pátek a v sobotu. „Asistenti sice nemají takové pravomoci jako strážníci, ale pomáhají napjaté situace uklidnit, vysvětlit, že hříšníci ruší noční klid. Společně s pracovníky odboru sociálních věcí a strážníky mohou také kontrolovat, zda v hernách nejsou lidé s dávkami sociální nouze,” vysvětloval Deníku Orel.

Jediným nedostatkem projektu je podle místostarosty fakt, že začal s půlročním zpožděním. Nebyly na něj peníze a pro město to znamená, že ve vytipovaných oblastech budou se strážníky asistenti chodit jen do konce roku.

Ve městě fungují podle Deníku i další projekty, na kterých se podílejí sami Romové. Projekt „domovnictví“ například pomohl zlepšit situaci v domech, kde býval dříve nepořádek.

Hradecký deník, jr
Přečteno: 651x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo