romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

V USA zatčeny čtyři osoby podezřelé, že chtěly zabít Obamu

Denver (Spojené státy), 26.8.2008 11:27, (ROMEA)

Americké úřady zatkly v Denveru na západě Spojených států čtyři osoby, které jsou podezřelé, že chtěly zabít kandidáta Demokratické strany na úřad prezidenta Baracka Obamu. Oznámila to v pondělí večer americká televizní stanice CBS34. Mluvčí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) potvrdila, že je případ vyšetřován.

Jeden ze zatčených mužů úřadům řekl, že chtěl střílet na Obamu z velmi výhodné pozice, s puškou a na vzdálenost 750 metrů, uvedla televize.

Atentát na Obamu měl být údajně spáchán ve čtvrtek, až bude pronášet svůj projev na sjezdu demokratů, který jej má nominovat jako kandidáta na prezidentský úřad. Obama bude mluvit na stadionu, kde se očekává na 75.000 lidí.

Jeden ze zatčených byl zadržen v neděli, když v jeho nákladním voze policie objevila dvě pušky, sdělila CBS34. Další zatčený muž u sebe podle televize měl hákový kříž a mohl by mít napojení na skupiny bílých rasistů.

Úřad prokurátora v Denveru oznámil, že se k případu dnes odpoledne uskuteční tisková konference. Prokurátor Troy Eid médiím řekl, že podle jeho názoru Obamovi nehrozilo skutečné nebezpečí.

Údajné spiknutí vyšetřuje federální Tajná služba (Secret Service), která koordinuje bezpečnost při sjezdu demokratů v Denveru, který začal v pondělí, ve spolupráci s dalšími 55 vládními agenturami včetně FBI a Ústřední zpravodajské služby (CIA).

"Byli jsme o údajném spiknutí informováni. Případ je ve vyšetřování, a proto k němu nemůžeme nic sdělit," uvedl prokurátor Eid v prohlášení, které citoval místní deník Rocky Mountain News.

V zemi, která ještě pociťuje důsledky teroristických útoků z 11. září 2001 a kde jsou stále živě v paměti politické vraždy, jako byla smrt prezidenta Johna Kennedyho v texaském Dallasu v listopadu 1963, připravily úřady pro sjezd demokratů zesílená bezpečnostní opatření. V ulicích Denveru, kde žije včetně periferie na dva miliony obyvatel, je rozmístěno na 3000 až 5000 policistů.

Přečteno: 910x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, USA, Prezidentské volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo