romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

V USA zatčeny čtyři osoby podezřelé, že chtěly zabít Obamu

Denver (Spojené státy), 26.8.2008 11:27, (ROMEA)

Americké úřady zatkly v Denveru na západě Spojených států čtyři osoby, které jsou podezřelé, že chtěly zabít kandidáta Demokratické strany na úřad prezidenta Baracka Obamu. Oznámila to v pondělí večer americká televizní stanice CBS34. Mluvčí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) potvrdila, že je případ vyšetřován.

Jeden ze zatčených mužů úřadům řekl, že chtěl střílet na Obamu z velmi výhodné pozice, s puškou a na vzdálenost 750 metrů, uvedla televize.

Atentát na Obamu měl být údajně spáchán ve čtvrtek, až bude pronášet svůj projev na sjezdu demokratů, který jej má nominovat jako kandidáta na prezidentský úřad. Obama bude mluvit na stadionu, kde se očekává na 75.000 lidí.

Jeden ze zatčených byl zadržen v neděli, když v jeho nákladním voze policie objevila dvě pušky, sdělila CBS34. Další zatčený muž u sebe podle televize měl hákový kříž a mohl by mít napojení na skupiny bílých rasistů.

Úřad prokurátora v Denveru oznámil, že se k případu dnes odpoledne uskuteční tisková konference. Prokurátor Troy Eid médiím řekl, že podle jeho názoru Obamovi nehrozilo skutečné nebezpečí.

Údajné spiknutí vyšetřuje federální Tajná služba (Secret Service), která koordinuje bezpečnost při sjezdu demokratů v Denveru, který začal v pondělí, ve spolupráci s dalšími 55 vládními agenturami včetně FBI a Ústřední zpravodajské služby (CIA).

"Byli jsme o údajném spiknutí informováni. Případ je ve vyšetřování, a proto k němu nemůžeme nic sdělit," uvedl prokurátor Eid v prohlášení, které citoval místní deník Rocky Mountain News.

V zemi, která ještě pociťuje důsledky teroristických útoků z 11. září 2001 a kde jsou stále živě v paměti politické vraždy, jako byla smrt prezidenta Johna Kennedyho v texaském Dallasu v listopadu 1963, připravily úřady pro sjezd demokratů zesílená bezpečnostní opatření. V ulicích Denveru, kde žije včetně periferie na dva miliony obyvatel, je rozmístěno na 3000 až 5000 policistů.

Přečteno: 902x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, USA, Prezidentské volbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo