romea - logo
21. dubna 2021 (středa)
svátek má Alexandra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve Šluknově se poprali etničtí Češi s Romy

Šluknov, 8.9.2011 16:32, (ROMEA)

Ve Šluknově na Děčínsku se v noci poprali hosté v hospodě. Zasahovala šluknovská policie i posily z pořádkových jednotek z Prahy. Podle médií konflikt proběhl mezi Romy a etnickými Čechy. Server iDNES.cz uvedl, že Romové po barmanovi požadovali výpalné, starostka Šluknova Eva Džumanová to ale popřela.

"Nebyla jsem tam, ale co mám informace, tak to byla malá skupinka Romů a místní. Policie byla na místě několikrát, nikdo ale s nimi nechtěl nic řešit, tvářili se prý jakoby nic," řekla dnes ČTK starostka. Rozhodně prý ale nešlo o žádné výpalné. Podle ní v restauraci Bohemia zasahovali jak šluknovští policisté, tak příslušníci pražské pořádkové jednotky, kteří jsou už několik dní nasazení ve Šluknovském výběžku jako posily. Potyčka se údajně obešla bez zranění.

Informace serveru iDNES.cz vyvrátil i policejní mluvčí Vojtěch Haňka. „Informace o tom, že tam šlo o nějaké výpalné, nemám k dispozici. Událost řešíme jako výtržnictví. Na místě zasahovali policisté z pořádkové služby a podařilo se jim situaci zklidnit. Nikdo z účastníků rvačky nevyhledal lékařskou pomoc,“ informoval podle agentury Mediafax Haňka.

Podobná rvačka Romů s etnickými Čechy v Rumburku odstartovala na Šluknovsku již několik týdnů trvající sérii protestů. Tehdy se popralo 20 Romů a 6 etnických Čechů. Od té doby ve Varnsdorfu i Rumburku obyvatelé několikrát protestovali proti zvyšující se kriminalitě v oblasti, za což viní nově příchozí Romy. Jejich nespokojenosti podle policie ke svému zviditelnění využívají i extrémistická hnutí. Na sobotu do Nového Boru, Varnsdorfu i Rumburku svolala setkání Dělnická strana sociální spravedlnosti. Policie očekává nepokoje, v pohotovosti tak budou stovky příslušníků.

Přečteno: 4323x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo