romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyšlo šesté číslo Voďori! Stáhněte si ho do počítače!

Praha, 23.3.2011 15:22, (Romano voďori)
Foto: Reprodukce obálky šestého čísla Romano voďori (autor: Leonardo)

Milý čtenáři,

sníh nám pomalu taje, rampouchy začínají (pozor!) nebezpečně odpadávat z okapů a ptáci možná začnou brzy cvrlikat. Kluci by si měli ze sklepa pomalu vytáhnout seschlou pomlázku z loňského roku a naložit ji do vody, aby pěkně ožila. Holky by zase měly od babiček mámit nesnesitelné voňavky, které budou ředit vodou, aby pak celý kýbl vychrstly z okna na nic netušící kluky u vchodových dveří. No, máme se na co těšit!

Abychom to těšení na velikonoční radovánky trochu uklidnili, přichystali jsme si na březen šesté číslo Voďori, které se tentokrát bude věnovat tématu věru jarnímu (jako i letnímu, podzimnímu, ba i zimnímu) – pohybu.

Za velmi přínosný hodnotím článek redaktora časopisu Respekt Tomáše Lindnera o úloze fotbalu v Africe – ten není pouze o krácení volného času, ale slibuje i naději na zlepšení životní situace celé rodiny.

Článku o fotbalu se bude týkat i naše vypečená novinka. Od tohoto čísla se budete na stránkách Voďori setkávat s pravidelnými výkřiky bláznivé tetky Zetky, která vám v nich bude dávat praštěné tipy i dobré rady k aktuálnímu tématu.

Kladrubští redaktoři tentokrát zpovídali romského hudebníka a člena české reprezentace v goalballu (sportu pro nevidomé) Mária Biháriho. Ten v rozhovoru popisuje své životní osudy po té, co přišel o zrak, tedy svou cestu, která ho dovedla až k profesionálnímu muzikantství a sportu.

Psycholožka Dana Hajná bude v pravidelné poradně hovořit o obezitě současné dětské populace a udělí i několik rad, jak jí předejít. Uvedeme i několik nejzajímavějších dotazů, které do on-line poradny v poslední době došly.

V rubrice S.O.S. se podíváme s dobrovolnicí Lenkou Schropferovou do nigerijského hlavního města Lagosu, kde strávila tři měsíce v organizaci, která se zaměřuje na fotbalový trénink svých dětských svěřenců. Dozvíme se, podobně jako v článku Tomáše Lindnera, jakou roli hraje fotbal v životě malých Nigerijců a proč k němu upírají tak velké naděje.

Komiks Laďi Gažiové tentokrát zpracovává těžký osud úspěšného profesionálního sportovce, který při autonehodě přijde o nohu. Jak jeho tragický příběh dopadne, se můžete dočíst na zadní straně Voďori v polském překladu Standy Mitregy.

Tak hody, hody, doprovody, vyndej cvičky a jedem, skáčem, plavem!

Časopis v PDF si můžete stáhnout na odkazu: http://www.romanovodori.cz/casopis/

Přečteno: 1075x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo