romea - logo
5. června 2020 (pátek)
svátek má Dobroslav
Loading
rozšířené vyhledávaní

X Factor: Ne vždy je potřeba „jít přes mrtvoly“

Praha, 7.4.2008 1:46, (ROMEA)

Život je o paradoxech. Dnešní (nedělní) X faktor to potvrdil. Divoké kočky společně s Dantem vypadli po nejlepším výkonu, který předvedli v celém průběhu soutěže. Samozřejmě to se stává, takový je život. Ovšem připadá mi neuvěřitelné, že kat jejich osudu v X faktoru, Gábina Osvaldová, dala přednost Aničce Ungrové, která se svým výkonem ani na míle nepřiblížila pěvecké kvalitě Divokých koček.

ČTĚTE TAKÉ
Divoké kočky a Dante opouštějí X factor

Nepochopitelně kruté se mi zdá i hodnocení Ondřeje Soukupa, který si evidentně vybral Divoké kočky a Danteho za ty, jež mají dnes vypadnout. Obzvláště prohlášení, že výkon děvčat nemá nic společného se zpěvem je nesmyslný.

Chápu, že Soukup musí hájit svoje ovečky, ovšem měl by to dělat s určitým vkusem, tak, jak to dělá třeba Petr Janda. Ten po druhém výkonu – opravdu žalostném - Aničky Ungrové během jednoho večera mohl zvolit podobný slovník jako Soukup, ovšem přesto zůstal nad věcí a volil slova velmi mírná.

Skutečně zklamaný jsem z Gábiny Osvaldové. Vůbec vlastně nebyla schopná vysvětlit, proč dál posílá Aničku Ungrovou na úkor Divokých koček. Slova o tom, že je zvědavá, co Anička předvede příště, byla plytká a nic neříkající. Zřejmě i u ní zvítězila taktika, jež jí velí se svým manželem Ondřejem co nejrychleji „zlikvidovat“ favority Petra Jandy, poté si to o celkové vítězství rozdají již pouze jejich oblíbenci. Jen aby se nepřepočítali, All X jsou velmi silní a podle mě – zaslouženě – celou soutěž vyhrají, i když to nejsou žádní velcí zpěváci. X factor ovšem není pouze pěvecká soutěž, a to tajemné X mají právě především All X.

Divoké kočky se loučily se soutěží se ctí. Obě děvčata zpívala výborně, podle mého názoru jim paradoxně ublížilo spojení s Dantem, jehož rap má sice nasazení, ovšem totéž se již nedá říct o jeho kvalitě a citu pro rytmus.

Přeji Divokým kočkám úspěšnou kariéru, pokud budou pracovité a narazí na ty správné producenty, mohou být úspěšné. Ondřeji Soukupovi jeho chotí přeji více soudnosti při posuzování kvalit jednotlivých soutěžících, není potřeba vždy „jít přes mrtvoly“, přece jen jde o soutěž a ne třetí světovou válku.

Vojtěch Lavička
Přečteno: 1741x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Factor, KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Foto: Lukáš Houdek

videoZemřel romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváth

4.6.2020 11:40
Ve věku 60 let zemřel dnes v ranních hodinách po krátké nemoci romský básník, překladatel, novinář a aktivista Jan Döme Horváh. Serveru Romea.cz to sdělila jeho rodina.
 celý článek

Dej mu jen podmínku. Koláž Romea.cz

Satirická glosa Františka Kostlána: Ať žije podmínka!

3.6.2020 17:24
Tento týden došly tři soudy ke stejnému posouzení tří různých rasistických trestných činů. Za takové zločiny se u nás i na Slovensku už dlouhá léta nejčastěji udělují podmínečné tresty. A protože trestné činy tohoto charekteru jsou podle práva posuzovány přísněji než jiné, musíme za stejný zločin s podtextem nerasistickým hledat tresty ještě nižší než jsou podmínky. Je mi jasné, že ironie a satirický pohled na věc se k takovým případům příliš nehodí, ale berte to, prosím, jako vyjádření bezmoci a bezradnosti nad rozhodováním středoevropské justice.
 celý článek

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo