romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Zaniklý svět českých Romů a Sintů

Česká republika, 21.6.2007 11:29, (Romano Voďi)

V září bude ve Veletržním paláci zahájena výstava, jež se bude snažit uceleně veřejnosti představit původní romskou kulturu z Čech a Moravy. Za poslední rok to bude podruhé, co Veletržní palác hostil expozici věnovanou Romům. Před rokem tamní prostory seznamovaly návštěvníky s romským holocaustem. Kulturu českých Romů připomenou vedle jiných předmětů i staré fotografi e. Snímky zachycující svatby, pohřby, vozy či tradiční oděv dnes představují hodnotný etnologický materiál. Autoři výstavy projeli celou Českou republiku, aby našli osoby, které by kýžené rodinné fotografi e mohly vlastnit. „Skládáme z nich mozaiku rozdrceného romského života. Někteří lidé na nich poznají ty, které viděli naposled před deportací,“ uvedl pro ČTK organizátor výstavy Markus Pape z Výboru pro odškodnění romského holocaustu.
Přečteno: 1679x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 06/2007, Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo