romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zástupci "romské" Rady u premiéra: Je nutné posílit postavení Rady

Praha, 14.7.2011 22:11, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)
Ilustrační foto: Zasedání Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny

Občanská část Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny je rozhořčena nad politickým děním posledních dní v oblasti romské integrace, a proto se dnes ve 14 hodin zástupci Rady sešli s předsedou vlády ČR  Petrem Nečasem. Lenka Balogová, David Beňák a Jozef Baláž mu tlumočili mu požadavek na zachování personálního zajištění činnosti kanceláře Rady vzhledem na rozsah agendy a neutěšený stav v romských lokalitách. S požadavky občanské části rady souhlasí stínová ministryně pro lidská práva a rovné příležitosti za ČSSD Michaela Marksová-Tominová.

"Zdůraznili jsme ochotu spolupracovat na procesu romské integrace a podílení se na odpovědnosti na tomto procesu. V tomto ohledu také byla zdůrazněna potřeba spolupráce s Ministerstvem vnitra ČR v oblasti extremismu, ale za podmínky, že pracovní skupina či jiný orgán dostane adekvátní kompetence. Posílení postavení Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny je považováno za nezbytné s ohledem na aktuální situaci," uvedla pro server Romea.cz Lenka Balogová, členka Rady.

Podle účastníků schůzky premiér Petr  Nečas přislíbil, že se sdělenými podněty a argumenty bude vážně zabývat.

Zástupce rady podpořila stínová ministryně pro lidská práva a rovné příležitosti za ČSSD Michaela Marksová-Tominová. "Já osobně se plně ztotožňuji také s požadavkem zástupců a zástupkyň rady zachovat stávající personální zajištění kanceláře rady a zároveň posílit postavení Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Situace v oblasti integrace romské menšiny se nelepší. Vzhledem k očekávaným škrtům Nečasovy vlády lze naopak očekávat výrazné zhoršení již tak bezvýchodné situace v sociálně vyloučených lokalitách. Nezbývá tedy než doufat, že se tak skutečně stane. Výsledky prvního roku jeho vládnutí ale vzbuzují obavy, že se jedná jen o další planý slib," uvedla Marksová-Tominová.

KAM DÁL?
Občanští členové "romské" rady se dnes sejdou s premiérem. Jsou rozhořčeni situací v oblasti romské integrace

ryz
Přečteno: 1199x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo