romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zbitá žena v ulici Na Šarlejích: Policisté na koních nás přiráželi ke zdi

Nový Bydžov, 13.3.2011 18:39, (ROMEA)

Jsem jedna z účastnic akce v ulici Na Šarlejích, jedna z těch, kteří se postavili rasistům z DSSS. Těsně před zásahem policie jsem stála v lidském řetězu asi ve třetí řadě a najednou se přede mnou objevili koně a řev lidí kolem.

NEPŘEHLÉDNĚTE
On-line zpravodajství: v Novém Bydžově napadlo 20 neonacistů 3 Romy, 1 převezen do nemocnice

Ze strachu jsem začala utíkat, přičemž mě policisté na chudácích koních přiráželi k plotu.

Přidala jsem ještě více do kroku a i přesto, že policisté na koních jasně viděli, že dosáhli svého a já a další účastníci běží strachem bez sebe podél plotu pryč, nepřestávali kolem sebe mávat obušky. Já jsem to od jednoho takového schytala do ramene a postarší žena přede mnou také.

Nebylo to nic vážného, ani to nebylo nijak vidět, takže jsem nešla do nemocnice pro zápis, rameno mě ale stále bolí. Bohužel jsem nestihla zachytit tento nepochopitelný policejní zásah na fotografii, v té náhlé panice jsem na to neměla ani pomyšlení a snažila pomoct lidem kolem sebe.

Později při ošetřování zraněného, kterému šlápl kůň na nohu, nás stále doslova otravovali reportéři z České televize a když si někdo nepřál být natáčen, byli na nás nepříjemní a odstrkovali nás stranou.

Chtěla jsem Vám tímto alespoň vyjádřit svou podporou i při dalších akcích proti rozrůstání etnické nesnášenlivosti nejen v Čechách.

Byli jste mezi demonstranty v ulici Na Šarlejích? Napište nám své zážitky, dejte nám vědět pokud jste byli zraněni! Posílejte fotografie, videa z brutálního zásahu police! Pište na romea@romea.cz.

KAM DÁL?
Nový Bydžov pohledem Patrika Bangy
Svědectví z místa brutálního policejního zásahu v Novém Bydžověě
Nový Bydžov: lidská práva pod kopyty koní
Nový Bydžov: Brutální zásah policie proti pokojným demonstrantům, bojůvka neonacistů zranila jednoho Roma

Přímá účastnice demonstrace
Přečteno: 1714x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Nový Bydžov, SvědectvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo